Hrdějovický útočník Přemysl Kukačka  oslavil návrat na jihočeská hřiště dvěma góly do sítě Borovan. Milan Tomka se trefil do sítě nováčka I.A dokonce čtyřikrát.

Dolní Bukovsko má za sebou skvělou premiéru v soutěži a dobře odstartoval také Týn, který doma srovnal jarní účty s Protivínem.

Olešník zachránil v Katovicích zkušený rutinér Zbyněk Rys. Čtyři Dvory představily v derby na Lokomotivě silnou útočnou dvojici Příhoda, Rosůlek, ale není jisté, jak dlouho zůstane pohromadě.

D. BUKOVSKO – ŽELEČ 4:0. Radim Kokeš st., trenér D. Bukovska: „Želče jsme se obávali, ale přijela bez Bartesky, což je pro ni klíčový hráč. Hra nevykazovala zvláštní kvality. Byl to spíš zápas I.B, ale musím vyzdvihnout výkon našeho mužstva, které zahrálo docela dobře. Výsledek odpovídá předvedené hře. Teď už se připravujeme na Protivín, kde to nebude jednoduché. Podle našich informací má kvalitní tým a utkání v Týně nebylo tak jednoznačné."

TÝN – PROTIVÍN 5:1. Vladimír Švec, trenér Týna: „První poločas byl vyrovnaný, do 20. min. jsme byli lepší a Vařil vstřelil úvodní branku. Za pět minut jsme však dostali zbytečný gól a ve zbytku poločasu nám Protivín docela zatápěl. V kabině jsme si řekli, že musíme vyhrát, a kluci se začali více tlačit na půlku Protivína. Dostávali jsme se do šancí a rozhodla dvacetiminutovka, v níž jsme po dvou penaltách vedli 3:1, navíc hosté přišli o vyloučeného brankáře Hlaváče. Do konce utkání jsme kralovali. Za druhou půli jsme si zasloužili vyhrát, ale musím uznat, že Protivín byl výborný soupeř."

KATOVICE – OLEŠNÍK 2:2.  Jiří Komrska, trenér  Olešníka: „Jeli jsme na hřiště jednoho z favoritů, kandidátů na postup. Chtěli jsme uhrát solidní výsledek, získat bod, ne-li tři, protože jsme tým vhodně doplnili. Ale po hrubých individuálních chybách jsme prohrávali 0:2, přestože jsme opticky měli více ze hry. Své šance jsme nedokázali proměňovat. V 70. min. domácí vedli 2:0. Prostřídali jsme, na hřiště přišel zkušený Zbyněk Rys a vnesl do zápasu více elánu: dvěma góly v 71. a 90. min. rozhodl o remíze, která je zasloužená pro oba týmy."

ŠEVĚTÍN – SEZ. ÚSTÍ 3:0. Václav Chalupa ml., vedoucí  Ševětína: „V premiéře chyběl jen Petr Stejskal, jenž přišel na hostování z Jankova, ostatní hráli – a Havlíček dal v 7. min. první gól. Měli jsme hru pod kontrolou. Sváta Vokurka dvě své šance ještě nevyužil, ve druhém poločase Petr Novotný trefil spojnici. Hosté vystřídali naráz tři záložníky, ale spíše tím oslabili. Vokurka pak pojistil vítězství dvěma góly. Pochválit je třeba brankáře Lukáše Novotného. A vlastně celý tým…"

VACOV – T. SVINY 2:0. Miroslav Váca, trenér T. Svinů: „Celé utkání bylo v agresivitě a rychlosti nadprůměrné. Domácí byli lepší s míčem, my byli z prvního zápasu hodně nervózní. Vacov vyhrál zaslouženě. Máme v týmu dost mladých hráčů, kteří vypadají slušně, a přestože jsme trochu postrádali fotbalovost, na našem výkonu ve Vacově se dá stavět."

D. VODA – VELEŠÍN 1:3.   Zdeněk Frolík, předseda D. Vody: „Premiéra se nám nepovedla, zaslouženě jsme prohráli s Velešínem, který byl pohyblivější, lepší, měl větší chuť po vítězství. Vedl 3:0, my korigovali, závěrečný tlak nám nevyšel. Žádná sláva… Snad se souhra a rychlost našeho mužstva zlepší."

LOKO ČB – ČT. DVORY 0:1. Jan Koutský, trenér Loko ČB: „Nemyslím si, že jsme odehráli špatné utkání. Bylo to vyrovnané a bylo otázkou, kdo dá první gól, který pravděpodobně rozhodne. V těžkém zápase jsme na tom byli herně dobře, řekl bych lépe než soupeř, který ale díky urostlým stoperům v pohodě ubránil naše ataky. Dokud jsme se snažili hrát po zemi, prosazovali jsme se, naše aktivita však končila na hranici vápna, tudíž jsme si nevypracovali ani šance. Vytvořit si šance a proměnit je, na tom musíme do příště pracovat."

Jaroslav Rambousek, trenér Čtyř Dvorů: „Odehráli jsme kvalitní utkání. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Hráli jsme trpělivě, říkal jsem hráčům, že rozhodovat budou maličkosti. To se potvrdilo.  Měli jsme víc šancí, bohužel koncovka nás trápí delší dobu. Myslím, že že o ten gól jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát. První zápas venku jsme zvládli, hráčům musím poděkovat za nasazení a přístup k utkání."

HRDĚJOVICE – BOROVANY 7:2. Jaroslav Čížek, asistent trenéra Hrdějovic: „Na úvod to byl docela podařený výkon. Utkání sice začalo opatrně, ale ve druhé dvacetiminutovce jsme se prosadili. od 20. min. do konce poločasu jsme dali čtyři góly, po přestávce v nástupu pátý. Vystřídali jsme, náš výkon šel trochu dolů a Borovany dvěma krásnými góly snížily. Ale v závěru jsme přidali dva góly a vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepší."

Jiří Kubeš, manažer Borovan: „První utkání bylo zpočátku vyrovnané, dokonce jsme měli do 20. min. tři šance, které jsme však neproměnili. Bohužel  přišel docela laciný gól z protiútoku, po němž jako by se naši hráči sesypali, do poločasu inkasovali ještě třikrát. Po chybě obránce zkraje druhé půle jsme dostali pátý gól. Sice jsme začali hrát, snížili, domácí možná polevili.  Hrdějovice byly lepší, důraznější v koncovce. Naše mužstvo dělalo velké chyby v obranné fázi, po kterých dostávalo laciné branky.

NETOLICE – SLAVIA ČB 2:0. Karel Kladenský, trenér Slavie: „V Netolicích jsme chtěli bodovat, ale naše hra tomu neodpovídala. Velké množství zkažených přihrávek a špatná obranná činnost byly příčinou prohry."

N. VES (BRLOH) – ROUDNÉ B 4:3. Libor Šolc, trenér Roudného: „Absolutně jsme nezvládli začátek, v 1. a 9. min jsme dostali gól. Čekali jsme, co to s manšaftem udělá. Kupodivu se zvedl a do poločasu jsme zaslouženě vyrovnali. Ve druhé půli jsme opět nezvládli úvod a po dvou chybách jsme zbytečně inkasovali. Po dvaceti minutích jsme převzali aktivitu, Pokorný snížil na rozdíl gólu a zápas gradoval v 88. min., kdy byl  ve vápně stažen Řežáb, ale bohužel rozhodčí jasnou penaltu neodpískal. Těžko pomýšlet na body, když dostanete čtyři góly, to je špatné. Na druhou stranu jsme venku tři dali a kluci zaslouží uznání za to, že se nevzdali, že bojovali až do konce. Utkání by více slušela remíza, protože na šance bylo vyrovnané – a v závěru se stoprocentně měla pískat proti domácím penalta!"