Domácí fotbalisté v něm díky výhře 2:1 upevnili pozici lídra nejvyšší krajské soutěže, neméně zajímavou konfrontaci ale slibovalo i prestižní derby dvou ambiciózních klubů, ležících „na dohled“ od jihočeské metropole.

V Roudném totiž exdivizní Malše hostila Hlubokou.

A byť byla favoritem, vítězství 3:0 bylo zřejmě i pro její trenéry Marcela Tomáška a Zbyňka Lercha docela příjemným překvapením. „Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě, máme tři body a jsme tudíž spokojeni,“ ocenil Tomáškův asistent Zbyněk Lerch a dodal, že pozitivem je i vychytaná nula tradiční roudenské opory Dana Kerla.

Přestože Hluboká dle Zbyňka Lercha nehrála tak špatně, jak by výsledek napovídal, ničím prý ale roudenské trenéry nepřekvapila. „My jsme to, jak Hluboká tady hrála, čekali,“ konstatoval domácí asistent. „Marcel se byl na Hlubokou minulý týden podívat, takže jsme se na její herní styl mohli připravit,“ dodal.

Rychlý gól, který Záveský vstřelil už v 6. minutě, domácím hráčům příliš nepomohl. „Spíš naopak, protože kluci se pak stáhli a až do konce poločasu jsme moc dobře nehráli,“ měl Lerch i výhrady.

A to přesto, že i v první půli mohli domácí přidat další góly. Faul Jonáše na Holého ve 20. min. zaváněl penaltou, pár minut nato svůj tým podržel skvělými zákroky teprve osmnáctiletý gólman Brašnička, jenž reflexivně vyrazil Rynešovu gólovou hlavičku a poté si neméně bravurně poradil i s Havelkovým volejem.

Nicméně dle Lercha si domácí fotbalisté pochvalu zaslouží spíše až za hru ve druhé půli. „Trochu jsme o přestávce klukům domluvili a myslím si, že to bylo znát,“ ocenil.

Markantní rozdíl ve výkonu obou mužstev byl ve finální a předfinální fázi. V tomto směru Roudenští hosty z Hluboké jednoznačně předčili. „A to se nám ještě hned v páté minutě zranil Michal Šulc, od něhož jsme očekávali, že by měl na hlubockou obranu hodně platit,“ litoval Lerch. „Škoda, má asi natržený sval, takže nám zřejmě bude zase nějaký čas chybět,“ posteskl si.

Zatímco z roudenské kabiny se ozýval tradiční oslavný chorál, hosté z Hluboké zpytovali svědomí. „Je to pro nás hodně krutá porážka, tři nula vůbec neodpovídá dění na hřišti,“ bědoval trenér Karel Vácha. „Myslím si, že jsme až tak špatně nehráli, jenže jsme chybovali v obraně a za chyby jsme tvrdě pykali,“ posteskl si a smutně dodal, že Roudné potrestalo všechno, co mohlo. „Domácí hráli dobře a potvrdili, že mají v týmu hodně šikovných fotbalistů. A to především směrem dopředu, mají hodně silný útok. Proto jsou třetí a my dvanáctí,“ sportovně uznal i sílu soupeře.

Kámen úrazu ale nebyl pouze ve zmíněných chybách Váchova týmu v defenzivní činnosti. Hlubočtí fotbalisté totiž v Roudném totálně vyhořeli také ve finální fázi. Třeba v první půli poté, co se otřepali z rychlého gólu domácích, se sice hodně tlačili na polovinu svého soupeře, jenže vážnější příležitost měli až krátce před přestávkou, kdy si na Stráského centr naběhl Janoušek a hlavou poslal míč do břevna.

„S koncovkou máme potíže, potýkáme se s tím už delší dobu,“ krčil rameny trenér Vácha, jenž přitom sám ještě donedávna střílel góly v I. lize jako na běžícím pásu… „Nám ani tento duel bohužel neukázal nic nového. Jen nás utvrdil v tom, že dát gól je pro naše hráče až neřešitelný problém. Těžko pak můžeme pomýšlet na lepší výsledek,“ stýskal si.

Tím, jak nevyužitých příležitostí, či špatně vyřešených předfinálních situací přibývá, přestávají si dle Váchova soudu jeho hráči věřit. „Z toho pak vyplývají i chyby v defenzivní činnosti, jak jsem o nich mluvil,“ konstatoval.

Hluboká měla v Roudném i trochu smůly, protože vedle zmíněné Janouškovy hlavičky do břevna měl v 53. minutě vyrovnání na kopačce Horejš, radost mu ale pokazil brankář Kerl, jenž jehož povedený volej skvěle vyrazil. A pro hosty dvojnásobná smůla, protože hned z následného protiútoku na druhé straně sice brankář Brašnička tvrdou ránu Trněného vyrazil, jenže mladík Havelka z kroku míč dorazil do sítě. Druhý gól Hlubokou srazil do kolen definitivně.

V 11. kole Hluboká hostí Lažiště a Roudné jede do Dražic.