„Bylo znát, že je to derby, že to přece jen je prestižní zápas, ale k fotbalu emoce patří," krčil po utkání rameny kouč vítězů Luboš Urban. „Pokud jde o naše mužstvo, víc se mi jeho hra líbila v první půli," dodal.

Hosté byli v poli vyrovnaným soupeřem, proti dobře a soustředěně hrajícím obráncům Dynama se ale těžko prosazovali a pro Křížkovu branku byli nebezpeční vesměs jen po standardních situacích.

„S naší hrou jsem hrubě nespokojen, hlavně v první půli jsme byli hodně pasivní a neplnili jsme taktické pokyny," hněval se na své hráče trenér hostí Petr Frňka.

Dynamo mělo gólových příležitostí přece jen víc. Tu první už v 10. minutě, kdy po spolupráci s Linhartem utekl po pravé straně Klesa, po jehož centru ale Hurkově ráně chyběla razance. „Klesič mi to dal výborně, jenže mi to skočilo a já míč dobře netrefil," kál se nový muž Dynama, jenž přichází na hostování ze Slavie.

O čtvrt hodiny později se ale Dynamo dočkalo, když po odraženém míči Linhart šťastným padáčkem nedal Tomovi v bráně Táborska šanci – 1:0.

Slušnou možnost vyrovnat měl po hodině hry po Javorkově nahrávce do strany rozběhlý Strnad: střílel sice ostře, ale z úhlu a pozorný Křížek jeho ránu vyrazil na roh.

Dynamo ČB – Táborsko 1:0 (1:0) – Branka: 25. Linhart. ŽK: Klesa. Diváci: 100. Rozhodčí: Jech – Macko, Peterka. Dynamo ČB: Křížek – M. Hála (78. Novák), Kalod, Machovec, Hanzlík (66. Deli) – Herzán, Brunclík, J. Hála (46. Koukal) – Klesa (61. Chmelo), Linhart, Hurka (74. A. Dvořák). Táborsko: Toma – Sladký, Mráz (53. Hric), Ciferský, Štrbák – Šiml – Kočí, Šimák, Javorek, Džafič (56. Vukadinovič) – Strnad.

Farmu Dynama probral až vedoucí gól hostí

V dalším přípravném utkání před ČFL strakonická farma Dynama na Složišti účastníka krajského přeboru z Oseka zdolala až díky střeleckému probuzení v poslední čtvrthodině, kdy třemi góly otočila z 0:1 na 3:1.

Po většinu času přitom měl třetiligový favorit hru zcela ve své moci a znatelnou územní převahu, proti pevné defenzivě hostí se ale jeho hráči nedovedli prosadit. A co prošlo, to pochytal výborný Chaluš, jemuž ve 20. min. po Kadulově dělovce pomohla spojnice tyče a břevna a vzápětí vykopl i dorážku Radoucha (v 75. min. opět nohou zlikvidoval i další velkou šanci Kaduly).

Ve druhé půli hosté k dobré obraně přidali také nebezpečné brejky a po jednom z nich Carda dorazil na 0:1. Další tutovku navíc Carda nevyužil, týž hráč trefil břevno a sám na bránu běžel i Uher, góly však v závěru přece jen začali střílet naopak domácí, kteří během deseti minut otočili na 3:1.

„Dopředu to šlo, vzadu jsme ale hrozně chybovali," hněval se kouč farmy Rudolf Otepka. „Mohli jsme zvýšit na 0:2, první půli ale měli velké možnosti dát gól i domácí hráči," uznal trenér hostí Josef Mráz.

Strakonice – Osek 3:1 (0:0) – Branky: 79. Tušer, 82. Radouch, 89. Slavík – 61. Carda. Diváci: 20. Rozhodčí: Peterka. Strakonice: Hajdušek (46. Jirkal) – Lerch (46. Rytíř), Křiváček, Viták, Havelka (57. Lerch) – Čadek (46. Tušer), Kadula, Slavík – Radouch, Schertler, Staněk.

I. liga dorostu: Teplice – Dynamo ČB 2:2 (1:1)

Devatenáctka Dynama v úvodním kole jarní části I. ligy dorostu přivezla dobrý bod z Teplic za remízu 2:2 (1:1).

Domácí sice začali líp a vedli 1:0, gólem do šatny Švantner ale vyrovnal na 1:1 a po hodině hry Tomášek otočil vydařenou ranou na 1:2. „Bohužel pak jsme se až příliš zatáhli a pět minut před koncem Teplice srovnaly," řekl pro klubový web trenér David Horejš.

Sestava: Coufal – Řezáč, Havel, Tomášek, Vaněk – Bálek (85. Kadlec), J. Held, Horák, Švantner (79. Janoch), Funda – M. Held (88. Markytán).

Změny ve struktuře klubu

Vedení klubu SK Dynamo České Budějovice po vzájemné dohodě opouští obchodní a marketingový manažer Radim Šupka. Nového obchodního manažera klub hledá, novým tiskovým mluvčím klubu je Aleš Strouha.