Druhé jaro po sobě tak bude muset řešit starosti s udržením v soutěži."Měli jsme proměnit víc brankových příležitostí, které jsme si vytvořili,“ posteskl si mnohokrát prezident a trenér FC Mariner Karel Franěk. „Chybí nám tu koncový hráč. Chybí nám tu Vokurka, který tu kdysi dával góly jako na běžícím pásu, nebo někdo podobný. Hra po vápno není špatná, ale pak nám chybí někdo, kdo by šanci proměnil,“ konstatoval po podzimu koučující prezident klubu.

V zimním období se pokusí posílit řady. „Někoho bych sem asi vzít měl,“ připustil a jedním dechem dodal, že po zranění se vrátí šestka hráčů, s nimiž počítal do základní sestavy. Vedle uzdravených marodů chce přivítat zpět v kádru Bavorovic fotbalisty, hostující v jiných klubech. „Stáhnu všechny lidi z hostování,“ avizuje Franěk a jmenuje konkrétní jména: „Korandu, Halušku, Vokurku.“ Svatopluk Vokurka se stal pevnou součástí ofenzivy SK Ševětín v I. B třídě. „Uvidíme, samozřejmě záleží na něm. Když bude chtít hrát v Ševětíně, bránit mu nebudu, ale byl bych rád, aby u nás ještě něco odkopal a dal nějaký ten gól tady v Bavorovicích, kde nastřílel přes sto mistrovských branek. Takový člověk nám tu chybí,“ netají se prezident úmyslem zlákat renomovaného střelce. „Máme mladý manšaft a neumíme to, co umí on, že si balon okolo šestnáctky zasekne a precizně zakončí. Takže Sváťu bych rád uvítal a záleží jenom na tom, jestli bude mít chuť.“

Z navrátilců, které na podzim vyřadilo zranění, jmenujme z bavorovických smolařů Kubíčka či Nevosada. Kouč s nimi podle vlastních slov počítal do základní sestavy. „Nevosad k nám přišel z Rudolfova, hodně jsme si od něj slibovali. Je to fotbalista, který by měl hrát, nastartovat to něco nového,“ tvrdí kouč.

Z předpokládaných opor Mariner citelně postrádal Melichara. „Koupili jsme ho. Pracuje v Itálii. Když přijde zranění, nic s tím neuděláte, ale Venca Melichar je jiná kapitola a mám z toho smíšené pocity – nejsem si jist, jestli chce fotbal ještě hrát,“ krčí rameny Karel Franěk.

V lednu se Bavorovice opět zapojí do Zimní ligy na hlubocké umělce. Patnáctého se tam střetnou s kombinovaným týmem Sezimova Ústí. „Osmnáctého začneme trénovat třikrát týdně: budeme chodit na SKP, na spinnnig a do tělocvičny. Na konci února máme soustředění,“ nahlíží do plánu Karel Franěk a slibuje, že tréninkové dávky bude odměřovat obzvlášť pečlivě. „Nechci kluky přetrénovat, protože soutěž začíná až v dubnu a chci, aby po dvou a půl měsících tréninku hráče fotbal ještě bavil,“ vysvětluje.

Během podzimní části opustil lavičku Bavorovic trenér Norbert Král. „Požádal nás, že by chtěl skončit, já nikdy nikoho nevyhazoval. Vždycky jsem byl u manšaftu taky, i s Norou. Byl unaven, potřeboval si odpočinout, proto přerušil trenérskou činnost, a co bude dál, budeme řešit na valné hromadě 5. ledna. Od majitelů zatím není náznak, že by měla přijít změna, chtějí, abychom pracovali v současném složení – já, Míra Babka a Pavel Dolejšek jako vedoucí,“ říká Karel Franěk a ubezpečuje, že na své trenérské funkci nijak nelpí. „Uvidíme, přes zimu se může stát řada věcí, a pokud majitelé budou chtít přivést nového trenéra, tak já nebudu zásadně proti, protože je to zápřah dělat celý management od žáků přes béčko, pětatřicítku a ještě třikrát v týdnu trénovat. Není to nic jednoduchého a zabere to hodně času,“ uzavírá prezident a kouč fotbalistů Bavorovic Karel Franěk.