V dresu Dynama si letos v květnu v zápase proti Brnu odbyl i premiéru v I. lize.

Zřejmě nezklamal, protože si ho trenér Jaroslav Šilhavý vybral i do letní přípravy, ale před necelými dvěma týdny zamířil na zkušenou do druholigového Sezimova Ústí.

Na sobotním turnaji v Soběslavi se druholigový nováček střetl ve finále s juniorkou Dynama, jejíž barvy Pavel Novák celou uplynulou sezonu hájil.

Byl to pro vás hodně pikantní zápas?

Určitě. Proti klukům jsem si zahrál prvně, takže to samozřejmě byl hodně prestižní zápas. Pro mně navíc zápas vítězný, takže to bylo super.

S jakými pocity jste do zápasu proti „svým“ šel?

Byl to dost zvláštní pocit, vždyť s některýma klukama jsem hrál už od žáčků.

Co v té první minutě, kdy jste se ve vápně potkal s Timmem? Nezatrnulo vám, zda sudí nepískne penaltu?

Mariána znám, co dělá, ale kontakt tam nějaký malý byl. Na druhou stranu, on to taky trošku přihrál. Rozhodčí byl blízko a nepískal, tak co?…

Jak jste přijal zprávu, že máte jít na zkoušku do Sezimova Ústí?

Byla to pro mě velká výzva. Bylo mi jasné, že v Dynamu bych tolik nehrál, a tak jsem na tu zkoušku šel rád. Uvidíme, jak to dopadne.

Hned jste jeli na soustředění, to jste ale už vy absolvoval předtím s Dynamem. Bylo to hodně náročné?

To tedy bylo… Už jen kvůli tomu, že byla ta tropická vedra. Trénovat v tom nebyl žádný med.

Jak to s vámi bude teď dál? Zůstáváte v Sezimově ústí?

Po turnaji v Soběslavi mi zkouška končí a uvidíme, jak se dohodneme.

Nabídku zůstat byste bral?

Nechávám to ještě otevřené. Uvidíme, jak v Sezimáku budou nastaveny podmínky. I kdybych ale nezůstal, promarněný týden by to určitě nebyl. Je to další potřebná zkušenost, ta se vždycky hodí.

Zůstává na Soukeníku

Dle posledních informací by Pavel Novák měl v S. Ústí zůstat na hostování.

Leština mimo hru

Podle čerstvých informací, které přinesly webové stránky Dynama, se obránce Martin Leština delší dobu na hřišti v kopačkách neobjeví.

Zkušený českobudějovický bek v nedělní ligové premiéře proti Liberci musel po necelé půlhodině jít ze hřiště. „Špatně jsem došlápl, protihráč na mě padl a kolenní vazy asi nevydržely. Víc ukáže až vyšetření v nemocnici,“ řekl Deníku bezprostředně po zápase.

Pondělní vyšetření magnetickou rezonancí bohužel pro něj nedopadlo dobře, protože odhalilo přetržení předního křížového vazu. A to určitě je pro devětadvacetiletého beka hodně zlá zpráva