Pro pohárovou odvetu dobrý výsledek

Teplice – Fotbalisté Dynama ve středečním prvním osmifinálovém utkání Ondrášovka Cupu v Teplicích domácího favorita zaskočili.

4.11.2010

Zdeněk Ondrášek, jenž zápas v Teplicích svým gólem rozhodl, bojuje s teplickým Matejem Sivou.Foto: ČTK/Libor Zavoral

Vyhráli tam 1:0, takže si vezou si pro domácí odvetu, která se bude hrát na Střeleckém ostrově ve středu 10. listopadu od 17.30 hodin, velice slibný výsledek.

V první půli viděli diváci zcela vyrovnanou partii, náznaky brankových příležitostí byly na obou stranách. Ve 14. min. vystřelil z dobrých třiceti metrů Šíma, jeho rána šla asi metr nad břevno. V závěru první půlhodiny vypálil z vápna Ondrášek, brankář Grigar ale byl připraven.

První vyloženou šanci ale měli domácí. Ve 33. minutě Matula po střele z deseti metrů překonal brankáře Belaně, toho však zastoupil na brankové čáře obránce Laštovka.

Jenže první – a jak se ukázalo, i vítězný gól – dali krátce po zahájení druhého poločasu fotbalisté Dynama: Žižka ve 48. min. vybojoval míč na vlastní polovině, výbornou kolmou přihrávkou našel na pravé straně Stráského, jenž svůj únik podél lajny zakončil přihrávkou do vápna, kde se výborně orientoval Ondrášek a přesnou střelou zápas rozhodl.

Domácí se sice snažili ještě s výsledkem něco udělat, jenže Kalivodovu střelu v 50. minutě brankář Belaň vyrazil na roh a pět minut před koncem Došek po Verbířově centru Belaňovu branku vůbec netrefil. Hosté vyhráli nečekaně, ale zaslouženě!

"Domů se nám pojede s dobrou náladou. Před tímto zápasem jsme chtěli uhrát takový výsledek, aby za týden u nás v odvetě bylo ještě o co hrát. Myslím si, že v pohárové matematice je výsledek 1:0 velmi dobrý a samozřejmě jsme spokojeni. Nicméně jsme teprve v poločase, známe sílu Teplic a zdaleka nemáme vyhráno. Nic to ale nemění na tom, že tento výsledek je pro nás hodně potěšující a velice si ho vážíme," pochvaloval si na pozápasové tiskovce trenér Jaroslav Šilhavý.

Teplice – Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:0)

Branka: 48. Ondrášek. ŽK: Siva, Mahmutovič – Dobal, Lengyel, Ondrášek, Rakovan, Mezlík, Lencevič. Diváci: 920. Rozhodčí: Drábek – Pospíšil, Kovařík.

Teplice: Grigar – Siva, Smejkal, Matula, Stožický (69. Došek) – Ljevakovič, Kalivoda (80. Zoubele), Čajič (46. Verbíř), Mareš – Mahmutovič, Vondrášek.

Dynamo: Belaň – Laštovka, Lencevič, Lengyel, Riegel – Stráský (85. Mezlík), Dobal (72. Rakovan), Žižka, Šíma – Pecka (90. Sedláček), Ondrášek.

Autor: Bohumil Ortman

4.11.2010

Bezdomovci se museli stěhovat

Muž si ustlal u kolejí, měl velké štěstí

U Semic se stala vážná nehoda. Čelně se střetla dvě auta

Písek - V neděli před 14. hodinou se stala na silnici I/20 na trase Písek - ČB nedaleko Semic vážná dopravní nehoda. Jedná se o čelní střet dvou osobních aut. Během nehody došlo ke třem vážným a jednomu lehkému zranění. Silnice v místě je zcela uzavřena, policisté odklánějí dopravu přes Nový Dvůr a Semice. Podrobnější informace zjišťujeme.

Svědci mohou policii pomoci

České Budějovice - Dopravní policisté ze Skupiny dopravních nehod v Českých Budějovicích prosí případné svědky dopravní nehody o pomoc. K incidentu došlo v rozmezí od 10. října od 17 hodin do 11. října do 8 hodin v Netolické ulici před domem č. p. 1180 v Českých Budějovicích. Dosud neznámý řidič vozidlem nespecifikované značky poškodil zaparkovaný vůz tovární značky Ford Focus šedé barvy. Z místa nehody ujel. Informace můžete policii sdělit na telefonním čísle 158.

Policie vyzývá řidiče nákladního vozidla a svědky o pomoc

Dasný - Policisté z Dopravního inspektorátu policie České republiky v Českých Budějovicích prosí veřejnost o pomoc.

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

České Budějovice – Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.