Starší dorost Dynama Č. Budějovice v minulém kole toužil po skalpu Sparty. Když se jim po druhé inkasované brance vidina vítězství definitivně vzdálila, bojovali do posledních vteřin alespoň o bod, ale ani na ten nedosáhli – na Složišti podlehli Spartě 1:2 (0:0).
Více zajímavých chvil na trávníku přinesl druhý poločas: V tom prvním nejen, že nepadla branka, ale zásluhou pozorných obran se neurodila ani vyložená šance.

Zato ve druhé půli se třikrát měnilo skóre. Jihočeši prohrávali 0:2. Jurdík snadno obešel Holuba, spěchal sám na bránu a nedostihl ho ani Sláma – 0:1.
V 77. minutě si vyskočil na roh nekrytý Pavelka, hlavou mířil přesně – 0:2. S Dynamem to nevypadalo vůbec dobře. Trenér Procházka ale hlasitým koučováním z lavičky vyburcoval své mužstvo k větší aktivitě. Zvýšenou snahu korunoval Rein gólem z penalty, ale to už na časomíře svítila 89. minuta. Jiskérka naděje domácím zhasla zhruba po pěti minutách se závěrečným hvizdem sudího Jecha.

„Myslím, že jsme v podstatě hráli to, co jsme chtěli hrát. Samozřejmě všichni viděli kvalitu soupeře, ta je jednoznačná. Aby〜chom s ním mohli uspět a bodovat, nesměli bychom udělat takové chyby a naše příležitosti za stavu 0:0 a 0:1 proměnit. Bohužel, to jsme nesplnili. Dvě tři šance, které jsme měli ze hry, jsme neproměnili, zatímco soupeř ze tří našich chyb vstřelil dva góly. To rozhodlo o výsledku,“ bilancoval zápas trenér Dynama Zdeněk Procházka, kterého porážka od Sparty očividně dost mrzela. Hned po zápase důrazně vyčinil hráčům za individuální chyby, které udělali.

Co ho rozzlobilo nejvíc? „To, co udělal Holub, který se při prvním gólu nechal lehce obejít, a při druhém Koutný s Vokatým,“ vybavil si hned trenér Dynama. Zrovna tak ale vyčetl neproměněné šance, které dle jeho soudu měly skončit gólem v brance Sparty, hájené Italem Pellegrinim. „Jestliže máme takové šance, konkrétně Svoboda, který mohl hlavou vyrovnat na 1:1, tak je zkrátka musíme proměnit! Musíme, protože jinak proti tak kvalitnímu celku nemáte šanci na úspěch!“ zvýšil hlas trenér, když si vzpomněl na šanci z 53. minuty: po akci Repy centroval Král a střídající Svoboda hlavičkoval nad branku.

Českobudějovické centry většinou pochytal, jindy vyrazil dlouhán v brance Sparty Pellegrini. Jako v 84. minutě, kdy po centru Repy stačil ukrást míč z hlavy Vokatému. „Sparta momentálně nemá dle mého názoru v dorostenecké kategorii vážnější konkurenci,“ tvrdí uznale kouč Dynama Zdeněk Procházka, jenž viděl největší rozdíl mezi týmy ve hře dopředu.

Přesto se z tribuny zdálo, že se štěstím se i proti tak silnému týmu dal doma uhrát bod. „Kdybychom nedostali druhý gól, tak byl bod reálný – a možná bychom ho i uhráli,“ připustil trenér Českých Budějovic. „Ale tak to bohužel je . . .,“ zkonstatoval.