První porážka na domácím hřišti, takže zřejmě zklamání?

Samozřejmě, že jsme zklamaní. Každá porážka mrzí, ta doma dvojnásob. Chtěli jsme zvítězit a věřili jsme, že na tři body máme. Bohužel se nám to nepodařilo.

Karviná tady potvrdila své vysoké ambice. Dá se říci, že vyhrála zaslouženě?

Zaslouženě? To si v žádném případě nemyslím. Třeba jste to viděl jinak, já si ale myslím, že jsme první poločas hráli velmi slušně a že jsme si prohrát nezasloužili.

Máte asi na mysli velké šance, které jste v první půlhodině měli. V úvodu jste skutečně měli více ze hry.

Řekl bych, že jsme lepší byli celou první půli. Co měli do přestávky oni? Že dali ze standardky branku a že hráli na brejky. Jinak nic.

Ty protiútoky to ale byly hodně nebezpečné.

Mají na to hráče, hodně rychlá křídla, vzali balon a snažili se běžet dopředu. Jsem přesvědčen, že zaslouženě tady určitě nevyhráli.

Věděli jste, že Karviná má svou hru na rychlých brejcích založenou?

Jistě, že jsme to věděli. Věděli jsme, že ty kraje mají velice rychlé, že to určitě budou hrát na ně. Bohužel jsme si je nepohlídali a není to poprvé, je to už nějaký třetí, čtvrtý zápas za sebou. Těhle chyb se musíme vyvarovat.

Myslíte si, že kdybyste dali první gól vy, že by se zápas mohl vyvíjet jinak?

Jsem o tom přesvědčen. Je to o prvním gólu. Kdybychom ho dali my, třeba jsme ten zápas vyhráli.

Šance jste na to měli – Traoré hlavičkoval zblízka vedle brány, Džafič nastřelil tyč.

Jenže jsme ty šance nedali a nic na tom teď už nezměníme. Musíme jít dál.

Nebyla škoda, že jste se nesnažili častěji střílet ze střední vzdálenosti? I vy jste se k ráně zpoza vápna odhodlal až pár minut před koncem.

To zřejmě máte pravdu, prostor na střely z větší dálky jsme tam měli. Taky trenér nás k tomu nabádal. Pokoušet jsme se o to určitě měli víc, třeba by nám tam něco spadlo. Ale jak říkám, teď už se s tím bohužel nedá nic dělat. Musíme uspět příště.

Táborsko volno, Dynamo s Pardubicemi

Ve II. fotbalové lize má o víkendu Táborsko volno, zatímco Dynamo v pátek večer od 18 hod. se na Střeleckém ostrově střetne s Pardubicemi v zápase, který bude mít pro budějovické fotbalisty velkou důležitost: po prohře ve Znojmě je od poslední příčky dělí už jen jediný bod…

Liga junioři: Brno – Dynamo ČB 1:0 (0:0) – Branka: 88. Praks. ŽK: Moukanza, Šural, Praks – Řezáč. Diváci: 50. Rozhodčí: Antoníček – Caletka, Pelikán. Sestava: Luksch – Hrachovec, Tomášek, Janoch, Křiváček – Pešek, Čadek, Řezáč, Buchvaldek (86. Jenne) – Pasecký (67. Horák), Bálek.