A protože v lize se vyzrát na Jihlavu v uplynulé sezoně Jihočechům nepodařilo, výsledek a pět vstřelených gólů navrch trenéra Františka Cipra potěšilo. Hlavu v oblacích přesto neměl. „Výhra sice těší, avšak my i Jihlava jsme ve fázi přípravy, byť oni možná o týden víc, to ale nehraje roli," krčil zkušený kouč rameny.

Viděl jak klady, tak i zápory. „Myslím, že tam byly dobré věci směrem dopředu, a to z obou stran. My mohli dát více gólů, oni ale taky. Zato v obranách byly neskutečné chyby. Kdybych zvolil trošku ironie, tak Jihlava pokračovala v duchu posledních výkonů," zmínil předchozí výsledky Jihlavy z letošní přípravy (Slavia 1:4, Dukla 1:6, Slovan Bratislava 0:6…). „A my vlastně podobně příděly dostávali v lize celé jaro," posteskl si.

„Teď jsme s Jihlavou vedli 5:2 a měli velkou šanci zvýšit na 6:2," připomněl Jurdíkovu šanci. „Jenže jsme místo toho jsme vzápětí dostali lacino na 5:3 a moc nechybělo a soupeř nám málem ještě vyrovnal," nevěřícně kroutil hlavou.

Dynamo už ve 3. minutě dostalo gól. „Bylo vidět, že spolu stopeři hráli prvně," nezatracoval Cipro dvojici Karafiát – Hric. Prvně jmenovaný přišel na hostování ze Sparty, Hric po přestupu z Táborska podepsal v Dynamu tříletou smlouvu. „Jsem hrozně šťastný, že jsem se rozhodl do Dynama jít. Je to pro mě nová motivace, v Dynamu se tvoří nový tým, je tu výborná parta," pochvaloval si v Žirovnici Jakub Hric.

Radost Cipro měl z některých individuálních výkonů. „Někteří kluci se jeví dobře, někteří hodně dobře, někteří se naopak ještě musí rapidně zlepšit," poznamenal.

Což dle něj v této fázi sezony je ale normální. „Pořád ještě zkoušíme a střídáme dvě jedenáctky. Taky příští týden až do turnaje v Počátkách ještě asi pojedeme v tomto duchu," podotkl v Žirovnici po prvním utkání Cipro. Nicméně po nepříliš vydařeném finále a následné poradě s vedením nevyloučil, že ke korekci kádru dojde už po svátcích: „Kádr už zřejmě začneme už teď zužovat, jména ale konkrétně v tuto chvíli ještě říkat nebudu."

„Doufám taky, že ve středu v Kamenici proti Brnu už nastoupí i Šimák," dodal trenér Dynama. Ostřílený legionář, jenž hrál mj. za Spartu a v Německu i za bundesligové kluby, sice s týmem trénuje, ale v Žirovnici ještě nenastoupil.

Podruhé si v dresu Dynama zahrál Milan Jurdík a opět potvrdil, že by mohl být posilou: ke dvěma gólům, které dal ve středu Vlašimi, připojil v Žirovnici další gól Jihlavě (navíc na 5:2 zvýšil z penalty po faulu Krejčího na Jurdíka).

Čistým hattrickem se blýskl Linhart. „Potvrdil, že se ve vápně umí orientovat," ocenil Cipro, dle jehož názoru mladý útočník má trochu problémy v mezihře. „Dát ze tří šancí tři góly, co víc si mohu jako útočník přát," usmíval se ale Zdeněk Linhart spokojeně.

Aktivní hrou a třemi ukázkovými gólovými asistencemi zaujal Jakub Pešek, jenž v Dynamu hostoval už na jaře a Sparta ho na hostování na jih Čech poslala i do II. ligy. „Pešek dobré momenty měl už na jaře, finální fáze mu ale chyběla. Teď ty situace řešil parádně a věřím, že tomu tak bude i nadále," podtrhl Cipro.

Jenže právě Pešek „zařídil" chmury na Ciprově čele. „Dosud jsem si liboval, že se nám vyhýbají zranění. Bohužel už to neplatí, zrovna Pešek s Jihlavou nedohrál a jeho podvrtnutý kotník moc dobře nevypadá," kabonil se kouč Dynama. „Kotník mu otéká, nějaké poškození vazů tam pravděpodobně bude," zazněla předběžná diagnóza MUDr. Martina Scheichla. „Odjel domů a hned po svátcích půjde na magnetickou rezonanci," dodal klubový lékař Dynama.

Do finále proti Znojmu s výjimkou Hály a Fundy nastoupila fungl nová jedenáctka, jejímž hráčům se na výkon týmu ze semifinálového utkání navázat nepovedlo. „Dle mě v tom prvním manšaftu asi bylo víc hráčů, kteří by se měli dostat do základní sestavy, přesto jsme ve finále měli vyhrát. Soupeř dal gól hned na začátku, opět po naší obvyklé děsivé chybě, ale hlavně druhou půli jsme byli lepší a měli jsme i hodně šancí. Jenže místo toho, abychom vyhráli tři čtyři jedna, gólem z hloupé penalty z úvodu utkání prohrajeme," mrzelo trenéra Cipra.

„I v přípravě je škoda, když se nevyhraje. Kvůli výsledku ne, ale pro sebevědomí a psychiku je každé vítězství dobré," litoval, účast na turnaji si ale pochvaloval: „Vzhledem k tomu strašlivému vedru hráči odevzdali maximum a k jejich přístupu nejsou výhrady. Celý turnaj bych označil jako vydařený a rozhodně splnil to, co jsme čekali," vyzdvihl Cipro.

82. ročník Perleťového poháru v Žirovnici

DYNAMO – JIHLAVA 5:4 (3:2)

Branky: 12., 19. a 30. Linhart, 37. Jurdík, 43. Benát (11) – 3., 49. a 63. Mešanovič, 29. Dvořák (11). Rozhodčí: Švehla – Čamra, Dobrovolný.

Dynamo: Křížek – Řezáč, Hric, Karafiát, Vaněk – Pešek (47. Wermke), Benát, Hála, Funda – Linhart, Jurdík.

Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Tlustý, Krejčí, Šulek (61. Sladký) – Marek, Nerad (61. Demeter) – Fulnek (65. Jungr), Dvořák, Batiola – Mešanovič.

ZNOJMO – DYNAMO 1:0 (1:0)

Branka: 3. Šamánek (11). Diváci: 350. Rozhodčí: Hájek – Pfeifer, Jahoda.

Znojmo: Juran – Helísek, Zezula (31. Celik), Maršálek (31. Pokorný), Levai – Serenkov, Nehyba, Gebert – Kostorek, Lapeš (31. Yilmas), Ryšánek.

Dynamo: Hajdušek – Dvořák, Novák, Havel, Jenne – Lima, Funda (31. Hála) – Wermke, Kadula, M. Held – Rodrigues.

OSTATNÍ ZÁPASY

Semifinále: Znojmo – Zlín 3:2 (1:1) – Branky: 40. Njire, 67. Ledecký, 71. Okleštěk – 33. Železník, 80. Bartolomeu, ŽK 0:1 (Jugas), rozhodčí Jahoda.

O 3. místo: Jihlava – Zlín 1:2 (0:1) – Branky: 52. Malý (vla.) – 40. Malý, 48. Hlobil.

Ve středu v Kamenici s Brnem

Síly s prvoligovým Brnem změří ve středu po Táborsku také fotbalisté Dynama, začátek je v 17 hodin v Kamenici nad Lipou.