Podle trenéra Jiřího Lercha výsledek neodpovídá tomu, co se na hřišti odehrávalo. „Jsem přesvědčen, že jsme si prohrát nezasloužili," posteskl si a dodal, že by zápasu slušela spíše remíza. „Myslím si, že jsme do poločasu byli lepší, jenže jsme bohužel neproměnili příležitosti, které jsme si vytvořili. A když nedáme gól, nemůžeme samozřejmě vyhrát," vzdychl si kouč budějovické juniorky.

„Výsledek sice je pro nás špatný, myslím si ale, že zápas měl svou kvalitu, a to z obou stran. Akorát s tím rozdílem, že my jsme prohráli, a nemůžeme tudíž být spokojeni. Výkon ale z našeho hlediska nebyl špatný," vyzdvihl Lerch

Výpomoc Hajduška, Fundy a Hály z druholigového áčka byla znát. „Naopak jsme zase neměli naše kmenové hráče." podotkl Lerch a dodal, že třeba Vít neodehrál špatný zápas, i tak ale Křiváček a hlavně Hrachovec že citelně chyběli. „Ani lavička nebyla tak silná, příliš jsme neměli, kým to oživit," poznamenal.

O výsledku vlastně rozhodla penalta po faulu Jenneho na Šindeláře. „Dan tam šel dost zbytečně, penalta to ale byla, to se nedá nic dělat," nehledal žádné výmluvy Lerch. „Druhý gól rozhodl definitivně, ale těší mě, že to kluci nezabalili a snížili. Vyrovnat už však nestihli," litoval Jiří Lerch.

Na centrech musím ještě zapracovat, uznává Hajdušek

Jednadvacetiletý Kamil Hajdušek byl jedním z pendlů z druholigového áčka, kteří v lize juniorů s Příbramí vypomáhali juniorce Dynama. Ač v bráně odvedl spolehlivý výkon, prohře 1:2 nezabránil.

Hlavně v první půli jste horším týmem určitě nebyli, přesto jste neuhráli ani bod. Proč?

Možná jsme mohli využít nějakou šanci v první půli, nějaké centry tam byly hodně dobré. Bohužel do druhá půle Příbram nastoupila líp, její hráči víc drželi balon a z penalty nám dali na 1:0. My se snažili vyrovnat, jenže pak jsme tam jednu situaci ve vápně nějak vypustili a Příbram dala druhý gól. My už stačili jen korigovat.

Čím si vysvětlujete, že se po půli obraz tak změnil ve vás neprospěch?

To nevím. My si o půli řekli, že na ně máme, že se s nimi dá v klidu hrát, a tak jsme na ně chtěli po přestávce naskočit. Jak jsem ale říkal, oni víc drželi balon a my se nemohli dostat do hry.

Vy jste si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl…

Bylo tam hodně centrů, ty jsem někdy řešil hůř, někdy líp. Tam se musím ještě zlepšit. Jinak tam byly asi dva těžší zákroky, jinak jsem toho až tolik řešit nemusel.

Zmínil jste centry, to jste si asi vybavil situaci z poháru, kdy jste jeden centr špatně odhadl a málem z toho dal Svoboda gól…

V poháru mi ty centry nevyšly vůbec, dvakrát jsem šel do tmy… Dneska jsem si věřil víc, ale hned první centr jsem zřejmě trošku podcenil a byla z toho žákovská chyba. Řekl jsem si ale, že to hodím za hlavu a zkusím další balony. Něco vyšlo, něco ne, na tom musím ještě zapracovat.

Že jste v poháru dostal šanci, vás ale jistě potěšilo?

Určitě. Byl to vlastně první soutěžní zápas za áčko, z toho jsem měl radost. Sice proti divizi a proti Krumlovu, proti kterému chytám asi už čtyři roky v kuse, ale byl to první soutěžní zápas a že mě postavili, toho si cením. Budu makat, aby nebyl poslední.

Krumlov zpočátku dost zlobil.

Jak to v poháru je, prvních dvacet minut byl elán domácích znát. My se nemohli dostat do hry, dva naše rychlé góly pak ale soupeře zlomily.

O víkendu pokračuje druhá liga a vás v sobotu v Sokolově zřejmě nečeká snadný zápas. Navíc vám chybí tři reprezentanti.

Jestli se něco nezmění, dohodli jsme se, že odkládat se zápas nebude. Sokolov hraje výborně, je v tabulce na špici, my si ale věříme a pojedeme tam uhrát nějaké body. Pojedeme tam vyhrát.