Hned na začátku letní přípravy Dynama se na turnaji v N. Včelnici zranil a na hřiště se vrátil až po dvou měsících za béčko proti Chomutovu. A když pak naskočil i za áčko v lize, dostal na dva zápasy stop od disciplinárky… „Kvůli tomu jsem možná v lize nezasáhl do dalších zápasů,“ přemítá.

Nejdříve tedy k tomu vyloučení, kterým jste možná vytvořil nejen klubový, ale i republikový rekord všech dob. Být vyloučen za necelých dvacet vteřin pobytu na hřišti, to se vskutku nestává každý den…

Je to rekord, to nezapírám. Já v Teplicích proti Ústí přišel na plac až ke konci a bál jsem se, abychom nedostali gól, tak jsem prostě akci domácích přerušil a dostal za to červenou kartu. Víc k tomu nemám co dodat. Snad jen to, že spíš to bylo úsměvné, než abych byl nějak naštvanej.

Řekl bych, že i od kluků v kabině jste si spíš vyslechl nejrůznější vtípky než nějakou ostrou kritiku…

Určitě. Že by mi někdo nadával, to ne. Spíš si spoluhráči i známí ze mě dělali legraci. Možná je špatně, že to říkám, ale i já, když jsem po tom vyloučení přišel do šatny a seděl tam sám a přemýšlel nad tím, že jsem na hřišti byl vlastně devatenáct vteřin a už mě sudí pakoval pryč, tak jsem se musel sám sobě smát. To prostě nešlo jinak…

Ale ty dva zápasy od disciplinárky už tak úsměvné asi nebyly?

To ne. Už bych možná chodil na hřiště na delší dobu, ale to, že jsem zase dva zápasy stál, mi rozhodně nepomohlo.

Teď už jste v pořádku?

Teď trénuju naplno, ale to zranění mě přibrzdilo. Dva měsíce jsem netrénoval a pak zase musel všechno znovu naběhávat. Teď už ale žádné potíže nemám. Třeba v Hlavici jsem pohár už odehrál celý.

A měl jste tam prý i velkou šanci?

Luboš Pecka mi na vápně prodloužil nakoplý balon, já si zaběhl za beky a zpracoval si míč na prsou, jenže jak na mě gólman vyběhl a já ho chtěl přehodit, tak jsem zřejmě zazmatkoval a pálil nad.

V neděli hrajete doma s Baníkem. Jak se na něj chystáte?

Liga měla přestávku, takže minulý týden jsme měli zátěžovější tréninky, abychom něco naběhali. Teď už děláme i herní situace. Snažíme se připravit co nejlíp, aby v neděli ty tři body zůstaly tady.

Ale Baník se po špatném rozjezdu už chytil a tři kola v řadě teď neprohrál.

To víme, ale my se musíme snažit hrát svou hru. Hlavně hrát v klidu a snažit se proměnit každou šanci, která se nám nabídne. Možná, že jich tolik nebude.

Loni jste s Baníkem ještě v 85. minutě vedli 1:0 a nakonec 1:2 prohráli…

Pamatuji si na to moc dobře, protože tehdy jsem taky naskočil po zranění, dokonce asi až po čtyřměsíční pauze. Dal jsem gól a pak levačkou trefil tyč. Ke konci jsme ale měli tři vynucená střídání a nakonec prohráli. Snad jsme si tu smůlu tenkrát vybrali…