Kdyby se ve fotbale počítaly přihrávky jako v hokeji, měl by Jan Šimák statistiku 2+3. Stručně a jasně: domácí středopolař hrál parádně!

Jak byste sám sebe v zápase proti Opavě zhodnotil?
Po dlouho době jsem spokojen se svou produktivitou, dal jsem dva góly, měl jsem nějaké asistence, to je super. Důležité jsou hlavně tři body s konkurentem v boji o záchranu. Náš hlavní kol, to je udělat tři body, se podařil.

První branku jste dal z trestného kopu asi z osmnácti metrů. Jak jste přemýšlel o zakončení?
Nejdříve jsem si myslel, že to budu obstřelovat kolem zdi, ale pak jsem si všiml, že třetí a čtvrtý hráč ve zdi jsou menší. Takže jsem to riskl, balon dal přímo přes zeď a dopadlo to tak, že míč skončil v síti.

Pak jste předvedl nevídaný gólový projektil opět z trestňáku snad z nějakých čtyřiceti metrů, který zaplaval ve vzduchu a překvapil gólmana…
Stál vedle mě Kočka (spoluhráč Kočí, pozn. autora) a říkal, že je to daleko. Já jsem namítl, že ne. Míč jsem chtěl trefit nártem a takovým poloplacírem kolem zdi, což se mi povedlo. Ale myslím si, že branka padla po chybě gólmana.

V první půli jste ještě posadil opět ze standardky míč na hlavu stopera Mráze. Vypadalo to, že ho vidíte.
Nemůžu úplně říct, že bych ho viděl, ale máme to tak secvičené. Míč šel za obranný val, kam mají nabíhat naši hráči. Podstatné je, aby tam hráči byli. Peter se tam dostal dobře a míč už jen uklidil za čáru.

Prsty jste měl i v pátém gólu, když jste krásně vysunul do vápna Dobala, ten udělal kličku a nahrál před prázdnou bránu Strnadovi.
Kdyby se ve fotbale počítala statistika jako v NHL, měl bych po dnešku 2+3. Centroval jsem ze standardky i na první gól Míly Strnada, který si po hlavičce hostů míč zpracoval a uklízel ho do brány. Jak jsem říkal v úvodu, se svou produktivitou jsem konečně spokojen.

Opava hrála slušně, působila hodně fotbalově. Je to tak?
Opava fotbalová může být, nebo dokonce je, ale my jsme si situaci sami zkomplikovali. Super jsme vstoupili do zápasu. Vedli jsme brzy dva nula, ale během chvilky to zase byla remíza. Naštěstí jsme měli morální sílu a výsledek jsme otočili ještě do poločasu na 4:2. Do druhé půle jsme nastoupili se zodpovědností a tři body jsme potvrdili pátým gólem. Na 5:3, to byla naše nepozornost. Tohoto gólu je škoda, protože na konci sezóny by se to mohlo počítat. Na podzim jsme v Opavě prohráli 2:0, tady jsme vyhráli 5:3. Dostali jsme víc gólů doma, což je příznivější pro Opavu.

Na jaře jste se měl rozhodovat, zda neodejdete někam do exotických zemí. Jak to vypadá?
Kolem mě se teď nic neděje. Měl jsem ve smlouvě výstupní klauzuli. Měl jsem mezi březnem a dubnem odejít do Dubaje, ale z toho sešlo. Smlouvu s Táborskem, která byla na pět měsíců, jsem prodloužil až do konce sezony. Pak se uvidí, co bude v létě.

Jak ve Vlašimi?

S cílem co nejdříve dovést mužstvo k definitivní jistotě, že i v příštím ročníku budou fotbalisté FC MAS Táborsko hrát II. ligu, povede trenér Roman Nádvorník dnes své svěřence ve Vlašimi, kde od 17 hod. změří síly s místním týmem, který také ještě nemá záchranu v kapse. Navíc jak trenér Nádvorník, tak útočník Strnad se vrací do míst, kde dříve působili. „Rád se do Vlašimi vracím. Odešel jsem odtud do první ligy. Nerad proti Vlašimi ale hraji. Už jsem tam jako trenér jiný tým vedl a dokonce tam vyhrál. Své nynější mužstvo připravuji tak, abych to zopakoval. Jedeme do Vlašimi zvítězit," řekl Nádvorník a dodal, že tým musí podat velmi dobrý výkon, neboť Vlašim doma je velice nebezpečná. „Doma Vlašim hraje úplně jinak než venku," zdůraznil před cestou k sobotnímu utkání kouč Táborska.