Tam před dvěma roky dostal tehdy v sedmnácti letech čtyřletou smlouvu. „Předchází ho pověst výjimečného talentu," komentoval to Olomoucký deník.

Letos v lednu dal v přípravě proti Brnu svůj první gól za áčko Sigmy a olomoucký kolega Jiří Fišara k tomu dodal, že už když Buchvaldek ještě jako žáček přestupoval do Olomouce z Hlučína, bylo kolem toho rušno. „Toužily po něm kromě Sigmy také Baník, Slavia i Sparta a mezi vážnými zájemci údajně byl i Glasgow Rangers," psal Fišara, dle něhož Sigma nakonec vyhrála, ale musela zaplatit Hlučínu milion korun…

Když vás Budějovice oslovily, rozmýšlel jste se dlouho?

Žádné dlouhé rozmýšlení nebylo, měl jsem jasno hned od začátku, že do Budějovic chci jít. V zimě jsem byl v kádru áčka a byl s ním i na soustředění v Turecku, celou zimu jsem v áčku trénoval, ale šanci jsem bohužel nedostal a novou sezonu začal v béčku. A myslím si, že Budějovice určitě budou mít větší ambice než béčko Olomouce. Jsem tudíž rád, že to vyšlo a že jsem tady zůstal. Chtěl bych se do týmu prosadit a pravidelně hrát.

Bavil jste se před odchodem do Budějovic v Olomouci s někým ze spoluhráčů, kteří tu působili?

Vím, že tu byli třeba Janotka a Martin Hála, ale bavil jsem se hlavně s Adamem Varadim a ten mi angažmá tady jenom doporučoval. Že je tady výborné zázemí a krásný stadion. Je to pro mě nová výzva a moc se na působení tady těším.

Znal jste někoho z budějovických hráčů?

Klukům tady znám hodně. Ať z mládežnických reprezentací, tak ze zápasů, které jsme proti sobě hrávali. Nešel jsem úplně do neznáma.

Zmínil jste mládežnické reprezentace, co si ze svého působení v nich nejvíc považujete?

Za devatenáctku jsem hrál obě kvalifikace o mistrovství Evropy. Z té první jsme šli dál, z té druhé jsme bohužel nepostoupili. Cením si i prvenství v turnaji ve Španělsku, kde jsme měli Portugalsko, Slovensko a Norsko. Vybavuji si, že s Norskem jsem nedal penaltu, ale kopu je dál a věřím si na ně.

Před týdnem jste se chystal na jih Čech za béčko Sigmy k zápasu s Táborskem, ale nakonec jste hrál v Třinci za Budějovice. Seběhlo se to hodně rychle, co?

Do Budějovic jsem dorazil v úterý, absolvoval tři tréninky, během čtvrtka se to dořešilo a v pátek už jsem jel s klukama do Třince a na poslední půlhodinu jsem naskočil i do zápasu. Na to, že bych nastoupil v základu, jsem vůbec nemyslel, vždyť jsem s týmem byl pár dní a byl jsem rád, že jsem od trenéra vůbec dostal šanci.

Premiéra to byla vítězná, takže jistě spokojenost?

Samozřejmě, že ano. Za ty tři body jsem moc rád, jsou pro nás hodně důležité. Je nás tady hodně mladých kluků a výhra z Třince nám určitě pomůže v dalších ligových utkáních.

Jaký to byl zápas? Byť jste prý toho Třinci moc nedovolili, jednoduché utkání to asi nebylo?

V žádném případě to nebyl lehký zápas. Nám se povedl první poločas, v tom druhém už to bylo spíš bojovné než fotbalové, ale jsem velice rád, že jsme to nakonec ukopali za tři body.

V pátek vás možná bude čekat i premiéra v českobudějovickém dresu před domácími diváky, navíc v jihočeském derby s Táborskem, které má hodně silný tým. Těšíte se?

Určitě. Myslím, že přijde hodně lidí, a pokud nastoupím, zápas si řádně užiji. Byl by to pro mě první zápas za Dynamo na domácím hřišti. A věřím, že v něm potvrdíme výhru z Třince a že získáme další tři body.