Chvílemi si musel připadat jako fotbalové libero, když za rozevřenou obranou nejméně třikrát hasil nebezpečí. Musel vyběhnout z branky proti rozběhnutému útočníkovi soupeře. Gólman Lokomotivy Ladislav Kuruc v domácím utkání třikrát inkasoval a ve druhé půli si proti Kaplici také obstojně zachytal…

„Doufali jsme, že vyhrajeme, ale své šance jsme neproměnili, zatímco soupeř byl v koncovce téměř stoprocentní, takže nebylo, co řešit," povídal po zápase.

Domácí ve druhém poločase doháněli jednobrankové manko. Očekával se tlak Lokomotivy, šance, jenže ty nepřicházely. Živěji bylo na druhé straně hřiště. „Soupeř několikrát zahrozil, částečně měl i štěstí," vzpomněl Kuruc pečetící třetí branku, kdy po akci Kouby míč zapadl do jeho branky. „Ale už po penaltě, ze které Kaplice zvýšila na 2:0, to vypadalo, že je víceméně po zápase," konstatoval gólman.

V prvním poločase se nudil, moc práce neměl. „Byla tam v podstatě jediná šance, jediná střela, ani to střela nebyla… Ve druhé půli jsem si zachytal, to ano, bohužel to nebylo nic platné," kabonil se vrbenský brankář, jenž uchránil Lokotku od ještě vyšší porážky. „Na konci jsme to otevřeli, chtěli jsme snížit. Už to bylo buď a nebo. Bohužel nám tam nic nespadlo."

Vedoucí gól Kaplice, inkasovaný při rohu, připadal brankáři zbytečný: „Útočník se prosadil hlavou přes dva naše hráče, a to by se nemělo stát." Ze tří zápasů mají hráči Lokomotivy na jaře tři body za vítězství nad Bavorovicemi (1:0). „Zatím z naší strany moc není, co hodnotit," tvrdí Ladislav Kuruc, jenž odchytal plnou porci minut. „Musíme se odrazit ode dna, protože poslední dva zápasy byly jednoznačné. Neměli jsme šanci. Věřím, že se to v Roudném zlomí a zase začneme hrát normální fotbal," prohlašuje.

O minulém víkendu měl Kuruc napilno. Po sobotním startu za áčko vyrazil druhý den s rezervním týmem do Temelína na okresní přebor.

Nic nového to pro něj nebylo: jeden čas byl v klubu jediným brankářem. „Asi půl roku jsem chytal za oba týmy," vzpomíná s úsměvem. A bylo to prý celkem náročné… „Dva zápasy za víkend, to je hodně, i když se to nezdá, protože gólman toho nenaběhá tolik jako hráči." Ze své pozice nevidí velký rozdíl v soutěži, kde zrovna účinkuje. „Když na vás někdo jde, ať je to kdekoli, prostě se musíte snažit něco chytit," tvrdí Ladislav Kuruc.

Mnohé pochytal, v Temelíně kryl i penaltu, výsledek byl ale stejný – Lokomotiva (B) prohrála 0:3.