Středeční utkání v Blatné skončilo nerozhodně 1:1 (0:0). První poločas mnoho zajímavých okamžiků nenabídl, ani jeden z týmů branku výrazněji neohrozil.

Skóre se měnilo až v 50. minutě, kdy fauloval ve vápně domácí Uldrich a Brom penaltu bezpečně proměnil. Blatenští se tlačili do útoku, Brynda ale trefil jen břevno. Vyrovnání se dočkali v 65. minutě, kdy se hlavou prosadil Nový.

Hosté hrozili hlavně z brejků a po jednom z nich v závěru trefili tyč.

Odveta je na programu ve středu 6. června. Finálová série se hraje na skóre.

Pozápasové ohlasy

Michal Čadek, trenér Blatné: „Byl jsem nespokojený s naší hrou, a to hlavně v obraně. I když jsme měli víc ze hry, nebyli jsme schopní se prosadit ve finální přihrávce. Nakonec jsme mohli dostat čtyři pět gólů a nikdo by se nemohl divit a byli bychom k smíchu. Chyběla nám také zodpovědnost. Zápas více sedl Rudolfovu, který přijel vyloženě bránit. Když to shrnu – my jsme měli více ze hry, soupeř mohl dát více gólů. Remíza z tohoto pohledu je tedy asi spravedlivá. Šance do odvety zůstávají pro oba týmy otevřené.“

Ivo Schuster, trenér Rudolfova: „Přijeli jsme do Blatné uhrát dobrý výsledek, což se nám podařilo. Mohli jsme ale nakonec získat mnohem více, šli jsme šestkrát sami na branku, minutu před koncem jsme nastřelili tyč. Blatenští měli celý zápas podstatně více ze hry, ale do vyložených šancí jsme je nepouštěli. Uhráli jsme si, co jsme chtěli. Původně jsme o pohár nejevili až takový zájem, brali jsme to spíše jako přípravná utkání. Ale když už jsme se dostali takhle daleko, byla by škoda se o prvenství neporvat. V I. A třídě už se téměř o nic nehraje, můžeme se tedy soustředit na pohár.“

Český pohár – 1. krajské finále: Blatná – Rudolfov 1:1 (0:0). Branky: 50. Brom (p.) – 65. Nový. Rozhodčí: Hoch – Stiegler, Rejžek. ŽK: 4:3 (Vanduch, Říha, Brynda, Nový – M. Novotný, Zach a Hlubocký). Diváků: 100.

Blatná: Fiřt – Uldrich, Petrášek, Šrámek (55. Brabec), Vanduch – Skuhravý, Brynda, Paprštein, M. Bulka (73. Vacek) – Nový, Říha (64. Rubáš).

Rudolfov: Fleischman – Hlubocký – Loula, Havliš, Brom – Hric, J. Novotný, M. Novotný (86. Marek), Čapek (66. Le) – Semrád (75. Nárovec), Zach.