Trenér František Cipro své svěřence po prohraném zápase ale nějak výrazně nekritizoval. „Pro nás to bylo vlastně poslední testovací utkání, neboť začátkem týdne bychom chtěli už rozhodnout o tom, jak by měl vypadat kádr pro jarní část sezony,“ vysvětloval českobudějovický kouč, jenž tudíž po vyhraném poločase neváhal do úspěšné sestavy řádně zasáhnout. „Takovou kvalitu, abychom mohli složit dvě stejně kvalitní jedenáctky, my přece jen nemáme,“ podotkl.

V prvním poločase Jihočeši favorita svou aktivitou zřejmě zaskočili. Hned v úvodu musel proti Ondráškově ráně zasahovat brankář Špit, krátce nato po Klesově centru měl velkou možnost i Sajtl. Jablonecký gólman svůj tým podržel i při střele Brazilce Sandra,vzápětí ale už byl proti ráně téhož hráče bezmocný a Dynamo vedlo 1:0.

To budějovické hráče ještě více nabudilo a do přestávky mohli Sandro, Sajtl a Novák vedení svého týmu zvýšit. „Je škoda, že jsme žádnou z našich šancí nevyužili, nicméně první půle se mi hodně líbila,“ pochvaloval si kouč Dynama.

„Bylo to utkání dvou poločasů. V tom prvním nám dělal velké problémy presink soupeře, dělali jsme chyby v rozehrávce a musíme poděkovat brankáři Špitovi, že rozdíl ve skóre nebyl větší,“ v rozhovoru pro klubový web uznal jablonecký trenér František Komňacký, jehož svěřenci si vše ale po pauze vynahradili.

Po změně stran se obraz hry totiž změnil, Jablonečtí svého soka začali přehrávat a třemi góly v rozmezí dvaceti minut výsledek otočili. Poté sice po trestném kopu Rýdela dokázal hlavou Lengyel snížit na rozdíl jediné branky, nicméně poslední slovo měli Severočeši, když v samém závěru jak Němec, tak i Naumov dvě slibné příležitostí svého týmu bohužel už proměnit nedokázali.

Dynamo Č. Budějovice – Jablonec 2:4 (2:1)

Branky: 24. Sandro, 73. Lengyel – 50. a 71. Vaněk, 57. Třešňák, 77. F. Novák. ŽK: Zábojník. Diváci: 350. Rozhodčí: Jech – Makovička, Urban.

Dynamo: Delač (46. Křížek) – Sajtl, Řepka (46. Riegel), Lengyel, Novák – Klesa (46. Hudson), Rýdel, Otepka (46. Veverka), Javorek, Sandro (66. F. Němec) – Ondrášek (46. Naumov).

Jablonec: Špit (46. Valeš) – Krajčík, Zábojník, Beneš (46. Pavlík), Jablonský (46. F. Novák) – Kubista, Vošahlík (46. M. Jarolím), Piták (63. Loučka), Kovařík – Lafata (46. Vukadinovič), Vaněk (55. Třešňák).