A prohráli zaslouženě, protože hlavně po změně stran byli horším mužstvem.

„Jak šel čas, projevovala se stále víc větší sehranost hráčů Pardubic," připustil trenér Luboš Urban. „Nás dál trápí ohromná marodka a modlíme se, aby se marodi co nejdříve dali dohromady," posteskl si.

V úvodu utkání sice domácí měli více ze hry a dopravili také i míč do branky hostí, gól však pro odmávaný ofsajd neplatil. Hned nato si vyloženou šanci připravili i Pardubičtí, a protože proti nekompromisní ráně, kterou pod břevno Křížkovy brány vyslal Michal Petráň – v Pardubicích hostující právě z Dynama – výhrady ze strany rozhodčích tentokráte veškeré žádné nebyly, druholigoví hosté vedli 0:1. „Dostali jsme ten gól po hloupé chybě a soupeře tím posadili na koně," vraštil čelo trenér Urban.

Za nepříznivého stavu zvýšil favorit úsilí a vynutil si také převahu, jejím výsledkem však byla jen série rohových kopů a tři solidní brankové příležitosti. Ty ale gólem neskončily (v 17. min. Hanzlíkův roh Kalod hlavou prodloužil na Linharta, ten ale zblízka v pádu hlavou přestřelil, krátce nato Škoda sám před bránou trefil jen vybíhajícího gólmana Frydrycha, jenž deset minut před půlí robinzonádou vyrazil i povedenou ránu dorostence Švantnera z hranice pokutového území).

O přestávce ze hry odstoupili Kladrubský a Kalod, směrem dopředu Jihočeši ze systému 4–3–3 přešli na 4–4–2, obrat k lepšímu však nenastal. Právě naopak, do přestávky měli domácí aspoň více ze hry i nějaké šance, po přestávce už ani do šancí se favorit nedostával.

To hosté, kteří se snažili do otevřené obrany Dynama vyrážet do protiútoků, si několik šancí vypracovali a po jedné z nich Fikejz hlavou po Záviškově centru pečetil na 0:2.

Premiéru v dresu Dynama si odbyli zkušený bek Janotka z Olomouce a nadějný středopolař Pešek ze Sparty – a dá se říci, že ani jeden z nich výkonem nezklamal. „Ohledně Tomáše Janotky jsme se dohodli s Olomoucí na půlročním hostování s opcí. Kondičně je na tom výborně a díky svým zkušenostem by nám měl pomoci," sdělil Deníku sportovní manažer Dynama Martin Vozábal. „Také o Jakuba Peška máme zájem, v jeho případě však ještě se Spartou dojednáváme některé detaily," dodal Martin Vozábal.

V neděli čeká Dynamo těžké utkání ve Vídni, kde změří síly se slavným Rapidem (14), ale už na středu je v jednání duel s týmem z nižší soutěže.

Dynamo ČB – Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 12. Petráň, 60. Fikejz. ŽK: Podstavek. Diváci: 100. Rozhodčí: Jílek – Urban, Vrchota.

Dynamo ČB: Křížek – Janotka, Lengyel (74. Havel), Podstavek, Hanzlík – Pešek, Kladrubský (46. Volešák), Švantner (74. Řezáč) – Linhart, Kalod (46. Vaněk), Škoda.

Pardubice: Frydrych – Pospíšil, Bedenka, Vencl, Kakrda – Kim, Jeřábek, Kudrna, Fousek – Petráček, Petráň, II. půle: Ptáček – Pospíšil, Bedenka, Jeřábek, Prokopec – Záviška, Kudrna, Řezníček, Dostálek – Fikejz, Petráček.

Vlašim – Táborsko 4:2 (1:1)

Branky: 2. Kučera, 61. Nový, 63. Průcha, 84. Matějka – 39. Strnad, 60. Traoré. Rozhodčí: Svoboda.

Vlašim: Fendrich – Mišič, Simerský, Štochl, Starý – Vebr – Kučera, Barák, Gebert, Veselý – Hejný, II. půle: Fendrich – Mišič (65. Petrů), Breda, Štochl, Nový – Vebr – Radoš, Barák (65. Verner), Gebert, Průcha – Hejný (65. Matějka).

Táborsko: Kudrna – Sladký, Hric, Cíferský, Tusjak – Šiml – Džafič, Traoré, Javorek, Ciku – Strnad, II. půle: Kudrna – Tusjak, Smetana, Vavřina, J. Rabiňák – Hovorka, Traoré, Nešický, Surynek – Musiol, Hadžič.