Byť se říká, že pro nováčka druhá sezona bývá těžší, pro svěřence trenéra Luďka Aggermanna to neplatilo: mládští dorostenci na podzim svou skupinu I. A třídy totiž vyhráli!

„Já čekal, že budeme dobří, ale že až tak dobří, to i pro mě bylo velikým překvapením,“ říká bývalý výborný brankář, jenž vede naděje mládské kopané spolu se svým synem.

Mladíci SK Mladé do sezony vtrhli jako velká voda, v prvních devíti kolech neztratili ani bod a suverénně kralovali tabulce. V této fázi soutěže měli skóre 47:4, což znamenalo v průměru více než pět nastřílených gólů na zápas. „Prohráli jsme až ve vloženém dvanáctém kole v Kaplici, kde nám chyběla třetina základu,“ tvrdí Aggermann.

Jednotlivé své hráče chválit nechtěl, výsledky podle něj jsou věcí celého týmu. Několik výjimek ale udělal. „Stálicí byl Vojta Materna, ten stihl hrát jak za dorost, tak I. B třídu za muže. Navíc chodil vypomáhat i béčku,“ vyzdvihuje Luděk Aggermann.

„Příjemným překvapením určitě byly výkony Tondy Koláře, své si odehrál Luboš Rataj. A v bráně byl oporou Dan Klimeš, dokázal vychytat osm nul,“ říká a přidává namátkou další jména. „Podgorský, Lískovec, Schuster, ale i Soukup, jenž přišel z Roudného na hostování, i další kluci.“

Chválí i podporu výboru a spolupráci s trenéry dalších družstev. „Kladný vliv na naše výkony mělo, že řada kluků chodí hrát za chlapy. Navíc Faltýn, Ulman, Drábek a Pařízek, kteří přišli ze žáků, hráli na střídavý start za Rudolfov kraj mladších žáků.“

Na postup Mládští nemyslí. „O prvenství ale bojovat chceme,“ usmívá se Aggermann.