„Oslovil mě, jestli bych mu dělal asistenta, když jsem byl zraněný. Kývl jsem na to, protože chci pomoci, ať z lavičky, nebo na hřišti. Bohužel zatím se nám nedaří," musel přiznat David Štojdl po poslední, poněkud smolné porážce ve Čtyřech Dvorech (0:1).

Jak se ukázalo, pro dvojici Váca, Štojdl to byla derniéra.  Z Budějovic se svinenská výprava vracela domů bez bodů v pochmurné náladě a na začátku týdne vedení oddílu trenéra Miroslava Vácu kvůli výsledkům odvolalo z funkce.
„Fotbal to moc koukatelný nebyl, ale na konci jsme měli tlak. To je taková křeč – jindy vám to tam spadne, ale teď nic. Tak to bývá," uvedl ve Čtyřech Dvorech David Štojdl.

Fotbalisté Spartaku si mohli rvát vlasy z hlavy hlavně po ztrátě na Dobré Vodě v úvodním jarním kole. Hned tak na něj nezapomenou. „Vedli jsme 3:1, byl to hotový zápas… Ale pak jsme propadli, během minuty nechali domácí vyrovnat a ti pak ještě dotlačili míč na 4:3," líčil David Štojdl, podle něhož jistě sehrála roli i nezkušenost některých hráčů Spartaku. „Jsou tu mladí kluci, ale na nich chceme stavět. Pokoušíme se zabudovat  vlastní odchovance, a to je asi jedna z daní," míní.

Sám kvůli zranění na jaře ještě nemohl zasáhnout do hry. „Raději bych byl na place," svěřil se. „Začal jsem trénovat, tak doufám, že se ještě na hřišti objevím. Ale není to stoprocentní, a tak pořád říkám, že je lepší, když tam bude místo mne zdravý kluk. Chtěl bych pomoci. Na lavičce je to opravdu horší než na hřišti,"  potvrdil svinenský patriot, jenž patřil mezi temperamentní fotbalisty, a tak není divu, že coby asistent se také uměl v zápase projevit. „Když se stane nějaká sporná situace, těžko to vydýchávám, ale to ke mně prostě patří."

Až zakončí studium na vysoké škole, vrhne se do práce ve fotbalovém oddíle s ještě větší vervou. „Ničeho se nezříkám. Jsem ve výboru a rád bych pomohl ještě na hřišti. Uvidíme, jestli to půjde. Nechci, abychom spadli," řekl.

Zda mu koleno dovolí nastoupit už v tomto kole, ještě netušil… Podle zpráv z klubu zůstane David Štojdl i po pondělních událostech A-týmu nablízku. Spartak v sobotu od 17 hodin hostí v souboji týmů ze dna tabulky Malši Roudné B, domácí poprvé povede staronový trenér Pavel Randa s asistentem (a hrajícím předsedou) Janem Gažákem.