Trenérská premiéra v I.A třídě mu vyšla, jeho tým vyhrál ve Čtyřech Dvorech i díky hattricku hrajícího asistenta Zbyňka Rysa 5:2.

Olešník před sezonou posiloval, dorazili hráči ze Zlivi…

Je to tak, ze Zlivi k nám přišli Klimeš, Hanousek a Kordík. Opačným směrem zamířil Hezoučký.

Daleko jste pro posily chodit nemuseli, do Zlivi je to coby kamenem dohodil. Byla to vaše práce?

Míra Hanousek byl můj tip, další bylo domluveno vedením Olešníka. Kromě toho přišel z SKP mladý Wegenkittl a jeví se velice dobře.

Doplnili jste podle vašich představ?


Máme dost mladý kádr, který se doplnil o dva, vlastně tři zkušené fotbalisty ze Zlivi, čímž mužstvo získalo na síle. Ale hlavní trend je mládí, mládí a zase mládí.

Letní přípravu považujete za vydařenou?


Proběhla v Olešníku a docházka byla, dá se říct, vzorná. Naběhali jsme, co jsme potřebovali. Přípravné zápasy nebyly úplně podle našich představ, ale tým se teprve dával dohromady.

Jako trenér jste si o soutěž polepšil. Nad nabídkou z I. A jste neváhal?

Neváhal, protože k Olešníku mě pojí osobní vazby z dřívějška. V minulosti jsem tam hrál, a proto jsem nabídku uvítal.

Jak budete vzpomínat na Ledenice?

Jen v dobrém. V minulé sezoně jsme zachránili I. B třídu, a to byl můj hlavní cíl. Budu se tam rád vracet, mám tam plno známých a byl jsem se podívat i na jejich úvodní zápas. Blahopřejik vítězství a rád bych jim popřál do nové sezony hodně úspěchů.

Nepokoušel jste se některým hráčům Ledenic tak zvaně hodit laso a přetáhnout je do svého nového působiště?

Ne, protože hráči, kteří by mě zajímali, byli u nás jen na hostování. V tomto přestupním termínu tedy nepřipadalo toto v úvahu.

Zbyněk Rys se v Olešníku postupem času stáhl z útoku na post stopera a kde kdo asi čekal, že tam už kariéru dohraje. Jak jste ho přiměl, aby se vrátil do útoku?

No tak po příchodu Míry Hanouska na libero mu ani nic jiného nezbývalo, pokud chtěl hrát… Ale vážně – domluvili jsme se a on byl docela rád, že změnil post. Přístupem k tréninku a životosprávou jde mladým hráčům příkladem. Že jsme udělali dobře, předvedl hned ve Čtyřech Dvorech. Jeho góly, ať je dal v přípravě nebo teď ve Čtyřech Dvorech, jsou výsledkem dobré práce, kterou pro Olešník odvádí.

Funguje i jako váš asistent?

Přesně tak, pomáhá mi při tréninku, je to má prodloužená ruka. Spolupráce funguje bez problémů.

Povězte, už dorazila z Ledenic i vaše registračka?

Zatím ne, a asi ani nedorazí. Už tam asi zůstane…
V Ledenicích jste své času hovořil podobně, hráčské ambice už jste neměl – a přesto jste si v I. B nějaké starty připsal.
V Ledenicích mě k tomu dohnala situace, kdy nás bylo málo, protože jsme měli úzký kádr. Ale v Olešníku to nechám na mladých. Tady jsou „mladé pušky“, už jim nebudu konkurovat!