Ve druhé lize jste vyhráli teprve podruhé, a to po dlouhých deseti zápasech bez výhry. Navíc doma jste zvítězili dokonce úplně poprvé. Jste hodně rádi, že jste tu černou sérii už konečně zlomili?

Samozřejmě, že z toho máme velkou radost. Hlavně kvůli fanouškům, ti si to zaslouží. Ti věrní, co nám chodili fandit, i když se nám nedařilo. Kvůli nim jsme moc rádi, že jsme vyhráli. Doufám, že se od toho odpíchneme a že na vítězné vlně pojedeme dál. Že uspějeme teď taky v Opavě a že se v zimě dobře připravíme na jaro.

Zmínil jste fanoušky, jichž tu sice moc nebylo, ale nešetřili potleskem. Zdálo se, že se jim vaše hra líbila. Potěšilo vás to?

My se snažili od začátku hrát hodně aktivně a měli jsme i hodně šancí. Škoda jen, že jsme nedali víc gólů. Právě i kvůli divákům, zasloužili by si víc gólů. Šance na to byly a je škoda, že jsme je neproměnili.

A co ten váš gól? Pokud se nemýlím, asistoval vám u něj Petr Benát, je to tak?

Já si myslím, že to byl odražený míč. Obránce to odkopával, trefilo to Milana Jurdíka do zad a odrazilo se to ke mně. Já se to snažil především dobře zpracovat, to se mi povedlo, pak už jsem se jenom podíval a snažil se to uklidit k tyči.

Vybral jste si schválně tu vzdálenější tyč?

Ano, ano. Já byl tak natočený a gólman si možná myslel, že to budu dávat na přední, protože jen stál, aby mi tu tyč vykryl, ale já to dával na zadní a on už s tím nemohl nic dělat.

Litoval jste spousty šancí, které jste neproměnili, ty jste ale měli hlavně v prvním poločase. V tom druhém už jste jich tolik neměli. Čím to bylo?

Říká se, že 2:0 v poločase je nejhorší výsledek. My sice byli rádi, že jsme z té spousty šancí alespoň dvě proměnili, trošku jsme se ale báli, aby náhodou nám Vyšehrad nedal kontaktní gól. Byl tam tudíž asi i nějaký stres, ale naštěstí jsme to zvládli. Nějaké brejky jsme tam i po přestávce měli, akorát jsme je měli líp řešit.

Naposledy jste v zápase o body vyhráli doma ještě v první lize v květnu s Duklou Praha. Těšíte se do kabiny na vítězný pokřik?

Už si na něj pomalu ani nepamatuji, tak je dobře, že si ho konečně oprášíme…

Hodně vás ta série neúspěchů trápila?

Ta deka, co na nás ležela, byla hodně těžká. Doma se nevyhrálo ani s těmi papírově slabšími soupeři. Bylo to už hodně nepříjemné, my to moc chtěli zlomit, ta nervozita nás ale hodně svazovala.

Přitom v létě v přípravě se týmu docela dařilo.

Přesně tak, měli jsme dobré výsledky, ani výkony nebyly špatné. Měli jsme z toho dobrý pocit a řekl bych, že ani ten začátek sezony nebyl tak tragický. Měli jsme hodně těžký los, ale postupem času jsme ztráceli sebedůvěru.

Podzim končíte v Opavě, pojede se vám tam s těmito třemi body v sobotu přece jen líp?

To v každém případě. Bude to však těžký zápas a těžký soupeř. Myslím, že tam Opava bude mít hodně fanoušků, my se ale budeme snažit nějaké body přivézt. Věřím, že po výhře s Vyšehradem budeme mít více sebedůvěry a že zápas zvládneme.

Údajně ale pojedete bez Šimáka, jenž prý má čtvrtou žlutou kartu. Bude chybět?

Určitě ano. Honza Šimák nám bude moc chybět. Jeho zkušenosti i jeho rozehrávka.

A taky jeho trestné kopy, ne…? Trefil se hezky, co?

To trefil skvěle! Přiznám se, že takový gól jsem už hodně dlouho neviděl. A možná, že zase dlouho neuvidím… Ale nedá se nic dělat, jestli má Honza karty, musíme to kvalitně zvládnout i bez něj.

Šiml: Góly se nám teď dávají ztuha

Devětadvacetiletý záložník Ondřej Šiml má v základní sestavě druholigového Táborska pevné místo. V bezgólovém zápase proti Sokolovu se blýskl navíc i nevídanou dělovkou zdálky do spojnice tyče a břevna.

Kdy naposledy se vám povedla taková pumelice?

Tak to už si ani nevzpomenu… Fakt nevím, možná na Dukle, to už je ale tak pět let zpátky.

Míč vám letěl proti noze, to fotbalisté mívají rádi, ne?

Šlo to krásně a ideálně mi to skočilo, měl jsem i prostor, tak jsem se napřáhl a zkusil to. Povedlo se mi to i dobře trefit, bohužel to skončilo na břevně.

Netlačil jste balon aspoň očima dolů? V té závěrečné fázi měla dráha letu klesající křivku.

Přál jsem si, aby to tam spadlo. Bohužel nepadlo…

Což je škoda, v té době do konce zápasu už chyběly jen minuty. Navíc v té druhé půli jste měli výraznou převahu.

Po přestávce jsme měli velký tlak a taky pár propadlých balonů ve vápně, bohužel žádný z nich se nám tam nepodařilo dotlačit. Což je smůla.

Smůlu jste měl nejen vy při té své dělovce, ale v první půli taky Petr Javorek. I on svou ranou málem přerazil břevno…

Javor dal břevno a ještě nějaké závary ve vápně jsme tam v prvním poločase měli. Jenže góly se nám poslední dobu dávají ztuha.

Měli jste více ze hry, na druhou stranu Sokolov dvě minuty před koncem měl obrovskou šanci. Jak vám v tu chvíli bylo?

To mi hodně zatrnulo. Sokolov druhou půli spíš jen bránil. Tohle byl jeden z mála brejků, z něj roh a to je vždycky ošemetná situace. Naštěstí to šlo vedle, takže aspoň bod jsme uhráli. Byť jsme doma chtěli všechny tři.

Dohráli jste první polovinu soutěže, ale v neděli vás ještě čeká jarní předehrávka v Hradci, který vám poslal v podobě pohárového vítězství 5:1 v Příbrami důraznou navštívenku!

Hradec má silné mužstvo a hraje dobře, určitě patří ke kandidátům postupu. My ale všude chceme uspět a pojedeme se i do Hradce porvat o co nejlepší výsledek.

Liga junioři: Ml. Boleslav – Dynamo ČB 3:2 (2:0)

V pondělní dohrávce ligy juniorů mladíci Dynama prohrávali už 3:0 a v závěrečném finiši sice dotáhli po Fundově penaltě a Paseckého trefě až na rozdíl jediného gólu, vyrovnat už se jim ale v posledních deseti minutách nepodařilo.

Branky: 12. a 28. Bojda, 66. Kateřiňák (11) – 69. Funda (1), 81. Pasecký. ŽK: Houžvička – Dvořák, Lima, Jenne. Diváci: 30. Rozhodčí: Marek – Hájek, Myška.

Dynamo: Hajdušek – Dvořák, Janoch, Tomášek, Funda – Křiváček (68. Hrachovec), Lima, Horák, Vít (38. Jenne) – Bálek, Pasecký.

Se svými fanoušky se junioři Dynama rozloučí v neděli na Složišti od 11 hodin s Plzní. Už v sobotu hraje na Složišti v I. lize dorostu devatenáctka Dynama se Slavií (11).