I díky jeho trefě fotbalisté Dynama nakonec žižkovskou Viktorku přehráli jasně 4:0.

Po zápase čtyřiadvacetiletý odchovanec blatenského fotbalu odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Před vámi neuspěli hlavičkami zblízka Linhart ani Kalod, a tak jste si řekl, že místo z vápna zkusíte gólmana Viktorky zaskočit střelou zdálky?

Byl tam odražený balon, já si to nějak posunul, a protože jsem nikoho kolem mě neviděl, komu bych to mohl ještě prostrčit, tak jsem to zkusil vypálit a spadlo to tam. Byl to důležitý první gól, hlavní ale je, že jsme vyhráli. Na tom, kdo gól dal, vůbec nezáleží.

Snad jsem se nespletl, ale zdálo se mi, že jste kopal levačkou?

Ano, byla to levou.

Ale to přece není vaše silnější noha, ne?

Ne, to není. Já kopu pravou. Neříkám, že je mi jedno, kterou kopu, myslím si ale, že kopnout levou mi zase až tak velký problém nedělá.

Nepřekvapil jste tou svou střelou brankáře Žižkova? Zdálo se, že zareagoval trochu pozdě…

Tak to nevím. To se musíte zeptat jeho…

Na jaře v Sezimově Ústí jste ještě za Střížkov dával gól Táborsku taky z velké dálky. Dal jste od té doby hodně takových gólů?

Já bych řekl, že jsem na něj čekal až sem. Od té doby jsem se prvně trefil ve druhé lize zase až teď proti Žižkovu.

Podobný gól jste teď v létě ale dal i juniorce Brna, ne?

Bylo to trošku z jiné situace, a hlavně, přestože každý gól se počítá a potěší, tam to bylo v přáteláku, o nic prakticky nešlo. Teď proti Žižkovu to bylo důležitější a já za ten gól jsem moc rád.

Myslíte, že jste tím gólem zlomil odpor Žižkova? Do té doby byli Pražané hodně nepříjemní.

Podle výsledku to vypadá, že jsme vyhráli naprosto jednoznačně, já si ale myslím, že Viktorka nemá špatné mužstvo. Řekl bych, že byli srovnatelní, ne-li lepší než Táborsko. Byli výborní kombinačně, ale my tím, že jsme dali rychlý gól a do přestávky ještě i druhý, jsme si připravili lepší pozici pro druhý poločas. V půli jsme si řekli, že byť je to 2:0, nebylo to z naší strany ono. Bylo to trošku takové neslané, nemastné. Věděli jsme, že 2:0 je zrádný výsledek, důležité však bylo, že hned na začátku druhé půle dal Ježďa třetí gól. Ten nás uklidnil, navíc jsme vzápětí dali na 4:0, a tím bylo rozhodnuto definitivně.

Po dvou kolech máte šest bodů a dali jste i šest gólů, jenže oba ty zápasy jste hráli doma. Takže spíš splněná povinnost?

Povinnost? Asi ano, ale na druhé straně je třeba vidět, že druhá liga bude obrovsky těžká. Navíc jsme teprve na začátku a k tomu, abychom postoupili do ligy zpátky, nám zbývá ještě strašně moc kol a strašně moc práce.

Ta nejbližší práce vás čeká hned tuto neděli ve Varnsdorfu, který se před sezonou netajil postupovými ambicemi. Jednoduché to tam asi mít nebudete.

To rozhodně ne. Já, jelikož jsem tu druhou ligu už hrál, dobře vím, že Varnsdorf dle mého soudu určitě je jedním z nejlepších mužstev, jaká nás v této soutěži čekají. Navíc doma je hodně silný. Což nic nemění na tom, že chceme i ve Varnsdorfu bodovat.