Teď v Příbrami ale šel za zraněného Horejše na celý poločas a odvedl velice slušný výkon. „Byl jeden z těch, kteří se nebáli hrát. Zahrál tak, jak ho známe z béčka, kde odváděl výborné výkony. Možná, že by prostor dostal už v předchozím zápase, jenže si poranil rameno. Proto naskočil až v Příbrami a odvedl tam velmi dobrý výkon,“ řekl na adresu blatenského odchovance trenér Dynama Jaroslav Šilhavý.

Že jste si zahrál celou půli vás jistě těší, výsledek už ale asi míň…

Přesně tak. Z toho, že jsem šel na hřiště, jsem měl velkou radost, porážka mě ale mrzí. A nejen výsledek, i naše hra byla špatná, hlavně v první půli. Ale ani po přestávce nás Příbram k ničemu nepustila, předčila nás v pohybu i kombinaci. Postě úplně ve všem.

V první půli se hrálo vlastně jen na jednu bránu. Čím si to vysvětlujete?

Těžko říct… Valilo se to na nás, útok za útokem. H ned na začátku měli domácí obrovské šance, ty naštěstí nedali. My k nim nepřistupovali, byli jsme od nich daleko a oni pak měli ty veliké šance.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete na hřiště?

Trenér nás poslal rozcvičovat až asi v pětadvacáté minutě a o půli mi řekl, ať se rozběhávám naplno, že Horyna má nějaké zdravotní potíže.

S jakým předsevzetím jste do druhé půle šel?

Bylo to sice 0:0, ale jak jsem říkal, byli jsme pod velkým tlakem. Chtěli jsme minimálně bod uhrát a já tam šel s tím, že se budu snažit klukům být v tom co nejvíce nápomocen. Třeba dát gól, nebo aspoň podržet vpředu míč a něco tam vymyslet. Nepovedlo se to a prohráli jsme 0:2. Je to škoda.

S jakými pokyny vás na plac trenér Šilhavý posílal?

Lengy se posunul za Horynu na na stopera a já šel do středu záložní formace. Měli jsme víc zahustit střed hřiště, aby tam soupeř neměl tolik prostoru. To byly moje úkoly.

Herně jste se prý po přestávce zvedli, jenže jste dostali dva góly…

Hra se trochu vyrovnala, ale ty týmy, co proti nám hrají, si vytvářejí strašně moc šancí. Naše obranná fáze teď není nejlepší. Nemyslím jen obranu, ale nás všechny, celé mužstvo. Čím to je, nevím. Porazili jsme Jablonec a je veliká škoda, že jsme to teď nepotvrdili alespoň bodem.

Ve středu hrajete pohár v Hlavici. Zchladíte si tam žáhu?

Nevím, zda budu v nominaci. Až podle toho, jak na tom kluci budou zdravotně, určí trenér sestavu.

O víkendu má liga volno, ale je možné, že někteří z vás budou pomáhat béčku ve ve třetí lize.

Myslím si, že my mladší za béčko půjdeme. Já osobně jdu vždycky rád, třetí liga taky má svou kvalitu. Navíc béčko má na Složišti zrovna Hlavici, tak by mě mohl čekat docela zajímavý dvojzápas…

Zvednou si v poháru sebevědomí?

Ve středeční dohrávce 3. kola Ondrášovka Cupu v Hlavici by si hráči Dynama chtěli po ligové prohře v Příbrami zvednout sebevědomí.

„Pojedeme jako na ligu den předem a v ligovém složení,“ ujišťuje trenér Jaroslav Šilhavý, jenž soupeře nepodceňuje. „Je to sice ČFL, ale i minulá utkání ukázala, že ligová mužstva to na hřištích outsiderů neměla nijak jednoduché,“ připomíná. „Hlavice si doma dokázala loni poradit i s Mladou Boleslaví, proto k zápasu přistupujeme s veškerou vážností,“ zdůrazňuje.

Chybět asi bude kapitán týmu David Horejš, jenž v Příbrami pro potíže s achilovkou ze hřiště v poločase odstoupil. „Řeší to s doktory, v Hlavici ale zřejmě hrát nebude,“ sděluje kouč Dynama a dodává, že nepojedou ani dlouhodobí marodi Leština a Benát. „Bude ale už Stráský, jemuž vypršel trest,“ uzavírá.