Nicméně tuto neděli na Střeleckém ostrově fantastický obrat Lerchových svěřenců, kteří v poslední čtvrthodině otočili s Varnsdorfem z 1:3 na 4:3, právě Rein dvě minuty před koncem završil čtvrtým gólem.

Po zápase odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Přicházel jste na hřiště dvanáct minut před koncem a za nepříznivého stavu 2:3. Čekal jste, že byste ještě mohli výsledek otočit, navíc právě vaším gólem?

Já byl hlavně rád, že se dostanu na hřiště. Chtěl jem nastoupit už minulý zápas, to se mi ale nepovedlo. Tak jsem se těšil, že si aspoň pár minut zahraju dneska. To vyšlo a jsem tomu rád.

A co ten gól?

Perfektní práci tam udělal Martin Jasanský, který mi tu šanci připravil. Já už to jen správně trefil.

Střílel jste z úhlu, snažil jste se zamířit ke vzdálenější tyči?

Ne, vůbec ne. Poslední dobou mi to tam vůbec nepadá, tak jsem spíš zavřel oči a se štěstím mi to tam prošlo.

Věřil jste i tu čtvrthodinu před koncem, kdy jste prohrávali 1:3 a vy byl ještě na lavičce, že byste s tak silným soupeřem, jakým Varnsdorf jistě je, mohli ještě bodovat?

Byl jsem přesvědčen, že vyrovnat bychom mohli. Tři zápasy zpátky jsme na Vltavínu taky prohrávali o dva góly a dokázali v závěru nejen vyrovnat, ale ještě i vyhrát. Věřil jsem tudíž i teď. Vždycky jde člověk na hřiště s tím, že se s tím zápasem dá ještě něco dělat.

Vy jste z lavičky sledoval větší část zápasu, ve kterém prim dlouho hráli spíš hosté z Varnsdorfu. Co jste říkal jejich výkonu?

Soupeř hrál zezačátku moc dobře, dostal nás pod tlak a proměnil i šance. My se vrátili do zápasu gólem z trestňáku, pak přišla ta penalta. I to štěstí bylo tentokrát na naší straně.

Trenér proti Varnsdorfu postavil hodně omlazený tým, ve kterém jen pendlové Křížek a Mezlík měli nad dvacet let. Cítil jste, že máte větší šanci se dostat na hřiště?

Jak už jsem říkal, já jsem rád za každou minutu, co nastoupím, protože to pro mne je potřebná zkušenost. Jsem rád za každou šanci, co ve třetí lize dostanu. Možnost zahrát si vedle tak zkušených hráčů je hodně cenná. Je to pro mne do dalšího života fotbalového obrovská zkušenost. Myslím, že je pro nás mladé jen dobře, že teď v juniorce mladí dostávají tolik příležitostí.

Vy osobně máte hodně pestré jaro, protože vedle startů ve třetí lize jste si zahrál i za dorost. A dokonce nejen v první lize, ale i za béčko, které se zachraňuje ve druhé lize dorostu. Kde je třeba, tam jdete?

Přesně tak. Když potřebují pomoct, vždycky rád půjdu. Já jsem prostě rád, když si mohu zahrát. A je mi jedno, jestli budu hrát za dorost, anebo za chlapy třetí ligu. Já chci hrát co nejvíc a co nejlíp. Všude chci podávat co možná nejlepší výkony. Někam to chci ve fotbale dotáhnout.