Karel Poborský začínal s fotbalem už v pěti letech. Dnes, v roli šéfa nejlepšího jihočeského klubu, zve do řad Dynama další generaci. „Zvu děti, ať si k nám na Dynamo přijdou vyzkoušet, co to je hrát fotbal, možná v budoucnou obléknou náš dres.“

Vzpomenete si ještě na vaše první fotbalové krůčky?
Já začal s otcem a s bratrem asi v pěti letech v Třeboni. Vesměs tehdy všichni kluci v Třeboni hráli v létě fotbal, v zimě hokej.

Tehdejší generace byla po sportovní stránce univerzálnější, souhlasíte?
Bylo to pro nás automatické. Dnes je lákadel mnohem víc, než bylo dřív. I proto děláme v klubu nábory, lákáme k nám děti, doufáme, že přijdou. Univerzálnější jsme možná byli, třeba jsme to i proto dotáhli tak daleko.

Začínal jste už v pěti letech? Není to přece jen příliš brzy?
Nemyslím si. Tenkrát se můj otec a trenéři, u kterých jsme byli, věnovali spíš všeobecné přípravě. Dělali jsme atletiku, gymnastiku. Zase se vracím k univerzálnosti. Na tu se možná i trochu zapomíná. Dneska je to hodně profesionální, je všechno hodně zaměřeno na jeden sport. I proto se v Dynamu se snažíme umalých fotbalistů na univerzálnost nezapomínat.

NÁBOR: SK Dynamo České Budějovice ve spolupráci s Fotbalovou akademií Karla Poborského pořádá ve čtvrtek a v pondělí na hřištích ve Sportovním centru mládeže v Mladém Na Složišti nábor ročníků 2001 a mladších a výběr žáků 3., 4. a 5. třídy (ročníku 1998 a mladších). Prezentace zájemců a začátek akce v SCM Složiště je v 17.30. „Hráči ať si vezmou s sebou sportovní oblečení, sportovní obuv a dobrou náladu. Fotbalisté Dynama, kteří se akce zúčastní, se těší na všechny kluky a holky, kteří to chtějí v Dynamu zkusit. Přijďte si zakopat mezi Dynamáky,“ vzkazuje vedoucí sportovních tříd při SK Dynamo Č. Budějovice Tomáš Maruška.