I když mají bronz, zcela své ambice neuspojili. Hráče mrzí, že jim uniklo finále, měli políčeno na lepší výsledek. Naopak je těší, že se jako jediný neligový tým dostali do nejlepší čtyřky. Remal hraje 1. okresní ligu na Českobudějovicku, kterou letos vyhrál.

V úvodním duelu Českobudějovičtí zdolali prachatický Strabag, přestože soupeř nasadil do hry reprezentanta Slámu, vyhlášeného později nejlepším hráčem turnaje.

„Nejlepší byl, nejužitečnější ale ne. Je pravda, že se umí uvolnit, obejde na metru dva hráče, ale gól nám nedal,“ podotýká sehraný tandem Remalu Benkovský – Kolář.

Strabag s Remalem vypravily do Varnsdorfu společný autobus. Jihočeští rivalové se mezi sebou hodně hecovali. Prachatičtí věřili, že v sestavě posílené o Slámu a další hráče oplatí Remalu porážku na penalty ze semifinále krajského kola ČP. „

Měli lepší manšaft, ale Slámu jsme ubránili a vyhráli jsme 2:0,“ líčí Aleš Benkovský.

Hráči Remalu jako by se výhrou v úvodním vystoupení namlsali, a tak ve druhém duelu museli dopadnout zpátky na zem, když podlehli Bombarďákům Větřní. „Přijeli v sedmi lidech, i proto jsme zápas podcenili. Hodně podcenili!“ komentuje Benkovský vysokou porážku 1:7. Exceloval Rudolf Weinhard, jenž nastřílel Remalu pět branek! „Bylo to velké zklamání, rozčarování, ale v kabině jsme si to vyříkali,“ ujišťuje hráč budějovického Remalu.

Před poslední sérií zápasů měly Remal, Větřní, Vilémov i Strabag po třech bodech. „V posledním zápase jsme se kousli, náš výkon se lišil jako den a noc. Vyhráli jsme s Vilémovem 4:0 a do semifinále šli ze druhého místa, protože Bombarďáci porazili Strabag (1:0, pozn.),“ líčí Aleš Benkovský zápletku ve skupině B.

V semifinále čekal na Remal vítěz druhé skupiny, suverénní Chemcomex Praha. Ten předvedl, proč vyhrál základní část celostátní ligy. „Měl tým složený ze samých reprezentantů. Ukázalo se, že je výkonnostně někde jinde,“ připouští opora Remalu. „Neměli jsme nárok, prohráli jsme 1:5,“ krčí rameny.

O to víc Remal mrzelo, že vinou zaváhání s Bombarďáky nevyhrál svoji skupinu, protože v semifinále by pak změřil síly s Klatovy. „Ty by určitě byly hratelné, věřili jsme, že bychom měli velkou šanci dostat se přes ně až do finále!“ prohlašuje trochu zklamaně Benkovský.

Unavení Bombarďáci s šesti hráči v poli bojovali proti Klatovům z posledních sil. Své semifinále doválčili k penaltovému rozstřelu, v němž padli. Poraženým semifinalistům bez dalšího boje patřil bronz.

„Celkově máme z poháru rozporuplné pocity,“ neskrývá Aleš Benkovský rozpaky v řadách Remalu. „Třetí místo je dobré, ale na republice jsme hráli už potřetí, zkušeností tudíž máme dost. Bylo na víc, bohužel nám nezahrála celá jedna lajna a její gólový příspěvek nám k lepšímu výsledku chyběl,“ hodnotí.

Na rozdíl od krajského kola poháru Remal neměl k dispozici Peterku a Stejskala. Jak se ukázalo, bylo to citelné oslabení „Hráči, kteří v kraji nebyli a na republice ano, tyhle dva nedokázali zastoupit,“ konstatuje Petr Kolář.

Remal tak zopakoval dva roky starý výsledek z Neratovic. „Jsme zkušený manšaft, letos jsme to finále už měli uhrát,“ sype si popel na hlavu Aleš Benkovský a dodává: „Podcenění s Bombarďáky se nám nevyplatilo . . .“

VÝSLEDKY

Remal ve skupině: -Prachatice 2:0, Strnad 2, -Větřní 1:7, Strnad, -Vilémov 4:0, Kolář 2, Strnad, Mendlík, v semifinále: -Chemcomex Praha 1:5, Přibyl.
Finále ČP: Chemcomex Praha – Tullamore Dew Klatovy 3:0.