Římovské sezony v I. B se podobají jako vejce vejci. Po podzimu Sokol patří k nejvážnějším aspirantům na sestup, ale přes zimu se mužstvo dokáže vzchopit a do druhé poloviny sezony jde jako vyměněné.


„Jednou se štěstí může na jaře unavit a už si na nás nesedne,“ varuje prezident Josef Koupal, jenž dobře ví, že lidové pořekadlo o džánu s uchem, které se jednou utrhne, má pravdivý základ. Spoléhat na jarní část se tudíž Římovu nemusí příště vyplatit. „Chtělo by to uhrát na podzim více bodů,“ prohlašuje prezident a je jasné, že už myslí na novou sezonu. „Tentokrát jsme měli po podzimu devět bodů i s prvním předehraným kolem! Druhou polovinu sezony jsme tak začínali vlastně se šesti body,“ podotýká prezident římovských fotbalistů, kteří na tom rok předtím nebyli o mnoho lépe: „Tehdy jsme bodů měli sedm . . .“


Kdo Římov předem zatratil, udělal chybu, protože Sokol se i bez posil opět zmátořil a do třetice zaokrouhlil počet bodů na třicet. Jediný, kdo během sezony doplnil kádr, byl v zimě navrátilec z Rakouska Filip Kukačka, domácí odchovanec. „Sluší se poděkovat trenérům Řezáčovi s Jarošem, kteří vedou áčko,“ vzkazuje přes noviny Josef Koupal. Náročná zimní příprava pod jejich taktovkou prý šla hráčům k duhu. V Římově nezanedbávají ani brankáře, kteří si v krajských soutěžích určitě zaslouží speciální přípravu. „Práce s gólmany se ujal Pavel Polák. Připravuje Krčína, jenž byl celé jaro naší oporou, a mladé kluky,“ říká šéf oddílu.


Na otázku, jestli je v silách venkovského klubu dlouhodobě držet I. B třídu, když nemůže spoléhat na nákup posil, má prezident jednoznačnou odpověď: „Musí to jít! Od toho přece máme dorost. Pouštíme do hry vlastní kluky, které sbíráme z vesnic kolem Římova, protože na nákupy nemáme peníze,“ přiznává prezident, že prostředků není nazbyt, zejména když má v Římově vyrůst nové hřiště. „Pouštíme do hry naše mladší hráče, kteří musí dostat šanci. Snaží se, ale je jasné, že v soutěži mužů nejdříve potřebují nabrat nějaké zkušenosti,“ dělá Koupalovi radost každý odchovanec, který je schopen nastoupit a bojovat za Římov na fotbalovém hřišti.