Jeho svěřenci roli favorita splnili a vyhráli 4:1, jednoduché to ale na hřišti divizního soupeře neměli.

„Byl to typický pohárový zápas, v němž domácí dlouho vzorovali, snažili se a bojovali,“ ocenil výkon divizního nováčka trenér Dynama, dle něhož si jeho tým zápas zkomplikoval nečekaným obdrženým gólem. Ve 12. min. zahrával domácí Toman trestný kop a ranou z ostrého úhlu zaskočil gólmana Staňka. Outsider za ovací pěti stovek diváků šel nečekaně do vedení! „Přitom jsme začali dobře, měli jsme míč na kopačkách a bylo to na jednu bránu, ale vedoucí gól soupeře vyburcoval k maximálnímu úsilí, stáhli se dozadu a houževnatě bránili, takže jsme se dlouho nemohli prosadit,“ konstatoval David Horejš.

Domácí fotbalisté nečekané vedení drželi jen necelou čtvrthodinu, kdy Čermák hlavou po Grajciarově rohu vyrovnal, nerozhodný stav 1:1 ale na ukazateli času svítil ještě necelých dvacet minut před koncem. „Nakonec jsme ale dali čtyři góly, takže spokojenost,“ oddechl si budějovický kouč.

Vítězný gól na 1:2 zařídil opět nový muž Peter Grajciar, jenž přišel do Dynama až v den zápasu zápasu na hostování z Příbrami. Také druhý gól totiž padl po jeho rohu, který byl nařízen po jeho dělovce, kterou brankář Hejníček skvěle vyrazil. Na Grajciarův roh si tentokráte naskočil jindřichohradecký odchovanec Pavel Novák a hlavou rozhodl.

Grajciar se uvedl slibným výkonem, hodně chtěl míč, dirigoval hru a svou sílu prokázal i v tvrdé střele a zahrávání standardek. „Dle mě odehrál dobré utkání,“ souhlasil s kladným hodnocením nové posily trenér Horejš. „Byl u dvou nebo tří gólů a já věřím, že nám pomůže. Jistě, byl s námi prvně, takže ta sehranost ještě nebyla ideální, to se ale určitě zlepší. Potvrdil ale, proč jsme o něj stáli.“

Na dotaz, jestli Grajciar naskočí i v nedělním šlágru proti Ústí (17 Střelecký ostrov), trenér Horejš jen pokrčil rameny. „Do neděle je ještě spousta času a spousta tréninků. Rozhodně se ale chceme na Ústí dobře připravit,“ ujistil kouč Dynama.

Šanci se ukázat dal Horejš všem hráčům z kádru, takže z aktuální základní sestavy nastoupili jen Novák a Helešic. „Jsem rád, že hráli ti, co dosud neměli tolik prostoru. Neměli to snadné, po většinu času stále jen dobývali a dobývali, takže to až příliš obehrávali a bylo tam málo centrů do vápna. Ve druhé půli už ale naše převaha gradovala a navíc to v závěru oživili i střídající hráči,“ zmínil přínos Ledeckého a Wermkeho. kteří dvěma góly v 88. a 91. min. navýšili skóre až na 1:4.

„Jsme rádi, že jsme postoupili a navíc i vyhráli takovým rozdílem,“ oddechl si David Horejš a za odvedený výkon vyzdvihl také soupeře: „Musím je pochválit a popřát jim, aby se jim podobně dařilo i v soutěži, pak by v ní nemohli mít žádné problémy,“ usoudil Horejš.

Potěšila ho také početná návštěva šesti stovek diváků. „Jsem rád, že tolik lidí na nás přišlo a já také klukům říkal, že už kvůli nim musíme předvést dobrý fotbal, abychom je pobavili. A lidem patří dík, byli moc fajn a vytvořili na stadionu příjemnou kulisu,“ uzavřel trenér Dynama.

Spokojenost po zápase, byť v něm nakonec jejich tým neuspěl, panovala i na domácí lavičce. „Kluky musím za jejich výkon jedině pochválit a věřím, že to pro ně bude po dvou úvodních divizních porážkách i určitá vzpruha. Myslím, že máme na čem stavět,“ netajil se svou spokojeností trenér divizního nováčka Marek Černoch, jenž ze dvou letních posil z Dynama k dispozici měl jen obránce Petra Řehoře, zatímco stoper Mikuláš Jáša zápasu přihlížel jen v civilu. „Měl z Přeštic nějaké menší zranění, tak jsme ho raději šetřili na sobotu,“ zdůvodnil neúčast exbudějovického mladíka trenér J. Hradce.

Jeho svěřenci drželi v zápase s favorizovaným Dynamem slibnou remízu 1:1 až do 71. minuty. Jasně, byli pod neustálým tlakem, ale bránili svědomitě a párkrát je podržel skvělými zákroky i brankář Hejníček. „Nicméně měli jsme i dvě brejkové situace, z nichž jsme mohli dát i druhý gól, řešili jsme je bohužel jinak, než jsme měli,“ litoval Černoch, jedním dechem však dodal: „Na druhé straně je dobré, že jsme se s tak silným soupeřem do těch šancí vůbec dostali…“

I jeho potěšila atmosféra, kterou na pohárovém zápase vytvořili diváci. „Konečně tady přišli diváci na fotbal a z toho máme samozřejmě velkou radost. Byli bychom pochopitelně velice rádi, kdyby v hojném počtu přišli i na sobotní utkání,“ pozval na závěr Marek Černoch fanoušky na divizní střetnutí s Admirou Praha (sobota od 10.30 hod. na Vajgaru).

Fotbalisty Dynama poslal los 2. kola Mol Cupu na hřiště Litoměřicka. Úřední termín je 29. srpna (17.00).