Systematická práce s mládeží v českobudějovickém Dynamu nese ovoce v podobě startů talentovaných fotbalistů v mládežnických reprezentačních výběrech. Společně s obráncem  Řehořem se ve výběru ČR U16 objevil také dlouhán z Trhových Svinů Roman Vávra. Stoper s ofenzivními sklony si nominaci zasloužil výbornými výkony v lize dorostu.

S českou fotbalovou reprezentací jste pobývali v Praze?
Sraz jsme měli na Strahově, ubytovaní jsme ale byli v hotelu Holiday Inn, který je  hned vedle letiště, kde  jsme měli všechno, co jsme potřebovali.  Na tréninky nás na Strahov vozili autobusem.

Přípravný reprezentační kemp byl vypsán jako testovací?
Ano. Testy jsme dělali v tréninkovém centru Aritma.

Co a jak jste testovali?
Testování bylo rozděleno na dvě části. První proběhla  dopoledne na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Testovali nám odrazovou sílu, sílu v dolních končetinách, fyzický stav, dělali nám EKG, měřili tuk 
v těle, výšku, váhu.

Po obědě se hrál fotbal?
Odpoledne probíhala druhá část, která byla spíš praktická. Testovali naši rychlost, změnu směru, rychlost střelby, fyzickou kondici a startovní rychlost.

Na závěr soustředění jste sehráli přípravný duel. Trenéři vás rozdělili na dvě poloviny, jak se vám osobně zápas povedl?
Těžko můžu hodnotit sám sebe, to musí posoudit trenéři, ale myslím, že se mi zápas docela povedl. Bez chyby to ale také nebylo.

V klubu nastupujete ve středu obrany, na jaký post vás posílají trenéři reprezentace?
Hraju stopera. Občas mě trenéři dávají na pozici středního záložníka.

Obránce má defenzivní úkoly, vy ale rád vyrážíte na výlety…
Góly dávám rád, ale také na ně rád přihrávám. Pravda je, že v zápase raději útočím, než bráním.

Trénuje se v reprezentaci jinak?
Tréninky jsou podobné jako v Dynamu, ale v Praze teď byly v mnohem větším tempu. Byly fyzicky náročnější.

Jsou spoluhráči kvalitní? V čem je rozdíl proti klubu?
Všichni jsou velmi dobří hráči, fotbal je proto rychlejší, techničtější a tvrdší.

V národním týmu kategorie U16 se na postu obránce zabydluje váš spoluhráč z Dynama Č. Budějovice Petr Řehoř. Je pro vás výhoda, že na reprezentační srazy vyrážíte společně?
To je velká výhoda. Ze začátku jsem nikoho neznal. Protože tam se mnou ale byl právě Petr, tak to pro mě bylo o dost jednodušší.

Jaké máte před sebou další plány a akce?
V reprezentačním plánu jsou dvě přátelská utkání 
v říjnu s Lucemburskem.

Jak hodnotíte průběh letošní sezony v Dynamu, se kterým nastupujete v lize dorostu?
V loňském roce se nám velmi dařilo v žákovské kategorii, kde jsme skončili na druhém místě. Přechod do mladšího dorostu je velká změna, myslel jsem si, že to bude jednodušší. Zatím jsme třikrát vyhráli, jednou remizovali a dvakrát prohráli.  Všichni na tréninku tvrdě makáme, věříme, že se nám bude víc dařit a obhájíme  minulou skvělou sezonu.