To se nečekalo. Minimálně ne mezi fanoušky. Karel Poborský ve funkci generálního manažera v SK Dynamo Č. Budějovice skončil. Nahradí ho Martin Vozábal. Přesně taková informace zazněla ve zprávě, kterou tři dny před prvním jarním domácím zápasem vydalo vedení ligového klubu.
„Karel Poborský z klubu neodchází," reagoval na náš dotaz už nový generální manažer. Pokud neodchází, logika věci by napovídala, že zůstává. Kdo jiný by to měl vědět než nejvyšší muž klubu, kterým je teď Martin Vozábal? „Karel Poborský zůstává minimálně akcionářem. Jaká bude jeho role, to musí určit jeho kolegové akcionáři, rozhodně ne já."
Změna na postu nejvyššího muže přichází jako blesk z čistého nebe. Dorazila těsně před prvním domácím jarním zápasem s Brnem. Ten Dynamo rozehraje v sobotu v 17.00.
Podle Vozábala „načasování" změny na postu generálního manažera nemá na hráče v kabině A týmu žádný vliv. „Hráči to určitě vnímají, ale já nic nenačasoval. Žádné časování bych vůbec neřešil. Hráči jsou od toho, aby hráli, v kabině se ode mě o nových věcech dozví, pro ně se vůbec nic nemění. Potřebujeme Brno porazit, ať je tu ten, nebo ten."