Sparingpartner z krajského přeboru po vítězství 1:0 nevýskal radostí, poražený účastník divize z nepříliš vydařené generálky nedělal tragédii. Lažiště i Roudné braly výsledek přípravy s nadhledem.

To ale neznamená, že by Roudenští byli spokojeni, určitě si přáli týden před divizí  vyhrát! Na jejich generálku se přišlo podívat čtyřicet zvědavých diváků, včetně bývalého kanonýra Malše Miroslava Kučery. 

Jak se zápas chýlil k závěru, přibývalo vyložených šancí před brankou Lažiště, ale v některých případech vychytal Roudenské skvělý brankář Vlk, v jiných střelci selhali… Branka Romana Vojty tak byla v zápase jediná.

Hlasy trenérů, František Mertl (Roudné): „V prvním poločase nebyl přístup našich hráčů profesionální, otevřeně říkám, že byl tragický! Hráli jsme bez pohybu, bez důrazu. Lažiště bylo lepší, agresivnější. Až domluva o poločase přinesla změnu. Ve druhé půli jsme byli jasně lepším týmem, soupeře jsme přitlačili, bohužel šance jsme neproměnili. Hra už ale snesla měřítko – tak bych si představoval, že máme hrát, rychle a v pohybu. Gól mohl dát Bíca, dvakrát Trejbal,  v prvním poločase Trněný. Ten šel sám na branku, zakončil laxně a z protiútoku jsme inkasovali…"

Vladan Pokorný, trenér Lažiště: „Roudné  si s námi chtělo zahrát, tráva by nám byla milejší, ale kvůli klimatickým podmínkám se muselo hrát na Složišti. Potýkáme se s marodkou, ale chtěli jsme uspět jako v každém utkání. Do 60. min. jsem byl s naší hrou spokojen, pak jsme se nechali zbytečně zatlačit. Někteří hráči museli ze zdravotních důvodů odejít ze hřiště a chyběli nám. Divizní soupeř byl rychlejší, místy fotbalovější, v koncovce měl trochu smůlu."