V minulém kole svěřenci Františka Mertla nezvládli duel na hřišti Hořovicka, kde prohráli 1:2. Roudenský kouč dostal z Dynama k dispozici pětici Fryšták, Dvořák, Podstavek, Hanzlík, Hála, přesto tým nepodal výkon, jaký od něj čekal. „Pokud by hráči předvedli to, co mají, bylo i na výhru," zlobil se František Mertl. „Takto se hrát prostě nedá… Domácím stačila bojovnost, byli připraveni a chtěli se odevzdat, zatímco my podali fakt mizerný výkon! Ne všichni, ale někteří ano. V tom složení jsem čekal, že budeme v zápase jasně dominovat, ale někteří hráči se jej pouze zúčastnili," nebral si trenér Mertl servítky.

Dynamo nastoupí v sobotu ve 3. kole Poháru FAČR na Bohemians. Jeho farma v Roudném počítá jen s výpomocí na postu brankáře, jinak tentokrát nastoupí kmenoví hráči Malše. „Proti Tachovu bude sestava úplně jiná. Pokud hráči nebudou ochotni dát do zápasu vše, vydat se, tak hrát nebudou. To ať raději hraje kvalitativně horší hráč, ale takový, který chce dřít. Jako Hořovicko, které na nás fotbalově nemělo mít, ale stoprocentní odhodlání pro výsledek mu stačilo," dává kouč před šlágrem Hořovicko svým hráčům za vzor. Stejné fotbalové zbraně by měly v sobotu zdobit Roudné v souboji s lídrem tabulky.

Malše měla těžký los, za čtyři kola se představila doma  jen jednou proti Krumlovu (2:2). Divizi zahájila výhrou v Sušici, pak třikrát padla, ale dvakrát až na penalty, v nichž paradoxně pohořely opory – neproměnili Trněný, Otepka,  Jasanský. „To se stane, penalty jsou loterie. Každý pátek je nacvičujeme, snad se štěstí obrátí k nám," věří Mertl, že příště Roudné uspěje.