„Zápas bereme jako každý jiný. Zase bude těžký v tom, že potřebujeme sbírat body. Dvakrát jsme získali jen po bodu, takže jsme se připravovali jako na jakýkoli jiný zápas doma, v němž chceme vyhrát,“ říká předseda Roudného a stoper Libor Šolc.

Příbram vede tabulku o bod před Kunicemi, boj o ČFL se se zúžil na duel těchto dvou mužstev. „Příbramští jsou na prvním místě celou soutěž. Počítáme s tím, že to budeme mít složitější, ale uděláme vše, abychom uspěli,“ ujišťuje Libor Šolc. Výkop je v sobotu v 17.00.

Zatímco doma je příbramské béčko stoprocentní, na svém hřišti dosud neztratilo ani bod, venku není neporazitelné: na jaře prohrálo v Benešově i na Dukle, s Bohemians 1905 B jen remizovalo. „Na jaře drobet ztráceli, tak uvidíme. Určitě bychom byli rádi, kdyby je další ztráta potkala u nás,“ potvrzuje s úsměvem roudenský šéf.

Zda lídr přijel posílen o hráče ze širšího kádru ligového áčka, se Malše dozví až před zápasem. „Jejich áčko hraje taky v sobotu, tak uvidíme. Minule za béčko dával dva góly útočník Jirouš, tak uvidíme, s kým přijedou.“

Pozitivní zprávou je pro trenéry Malše návrat Milana Šafránka po zranění ramena. Doma s Třeboní vytáhlý záložník zařídil svou levačkou vítězný gól. „Zranění stále trápí Ryneše, ten zřejmě ještě nebude fit, ostatní jsou v pořádku,“ hlásí předseda, jenž by byl rád, kdyby fanoušci přišli v podobném počtu jako na derby s Třeboní. „Při derby byla atmosféra výborná!“

Naposledy v Táboře výrazně pomohl týmu k remíze brankář Kerl. „Nálada je určitě lepší, než byla na konci podzimu. Pro nás je důležité bodovat, nejlépe vítězit. Když chceme pomýšlet na záchranu, tak sbírat bod po bodu je bohužel málo,“ uzavírá Šolc.