Například Tobiáš mladší. „Když jsem to viděl, potkaly se asi dva nejkvalitnější manšafty v turnaji. Hra byla rychlá, živá, nahoru dolů,“ kvitoval úroveň utkání trenér Dynama Kamil Tobiáš, jehož svěřenci vyhráli první poločas 1:0. „Ve druhé půli jsme udělali několik změn a bylo znát, že nám už docházejí síly, protože jsme skončili s hrubou přípravou a hráči ještě pořád vstřebávají zátěž. Roudné nás přimáčklo, mělo standardní situace. Dostali jsme gól z pokutového kopu, ale myslím, že zápas splnil účel a byl kvalitní,“ shrnul Kamil Tobiáš šlágr Hlubocké zimní ligy.

Jak trenér osmnáctky naznačil, byla to příprava jaksepatří. Posloužila záměrům obou mužstev a zároveň nabídla solidní podívanou pro ty, kteří k umělce po nedělním obědě zavítali. „Roudné je divizní manšaft, který bude hrát na jaře o záchranu. A určitě patří mezi nejlepší manšafty v jižních Čechách v mužském fotbalu. Konfrontace s ním je pro kluky z dorostu určitě dobrá,“ podtrhl Kamil Tobiáš další plus tohoto klání.


Kanonýr je zpět


V dresu Malše Roudné prožil obnovenou premiéru její staronový hráč Karel Zvěřina. Jeho hostování z Českého Krumlova bylo zpečetěno na konci minulého týdne. „Nám sice chyběli někteří hráči, nevím, jak Dynamu, ale špatné to, myslím, nebylo,“ uvedla čerstvá posila do divizního útoku. „Dynamo by mělo být určitě běhavější, ale podle mne jsme docela drželi krok, a kdybychom byli kompletní, zatopili bychom jim ještě víc,“ usmíval se Karel Zvěřina, jenž před koncem utkání měl šanci rozhodnout, ale nevyužil ji. „Nevím přesně, kdo mi to tam z pravé strany dával, asi Drak (Trněný, pozn.), já byl pomalu na malém vápně, akorát jsem to špatně trefil,“ sypal si popel na hlavu. „I tak to byla dobrá příprava,“ doplnil.
I když ze hry napoprvé gól nedal, mezi střelce se útočník zapsal – z penalty vyrovnal na 1:1. „Někdo od nás v závaru dorážel míč do brány a trefil protihráče na brankové čáře. Jestli to byla ruka, nebo ne, musí posoudit rozhodčí,“ krčil rameny Karel Zvěřina.
Když sudí ukázal na značku pokutového kopu, hlavní trenér Mar〜cel Tomášek dal z lavičky jasný pokyn. „Zakřičel na mne od lajny, ať jdu penaltu kopnout. Střílel jsem na jistotu, doprostřed nahoru,“ nerozmýšlel se Zvěřina – a trefil!