Zdeněk Čadek fotbalisty rudolfovského nováčka krajského přeboru na podzim roku 2011 přebíral  v téměř beznadějné situaci. Rudolfov se krčil na posledním místě tabulky a záchrana v soutěži se zdála být spíše malým zázrakem. Co se zdálo nemožné, se však stalo realitou a nováček se v nejvyšší krajské soutěži zachránil.

V další sezoně Rudolfov se záchranou neměl problémy, avšak po letošním podzimu má mužstvo předloňského nováčka opět sestupové starosti. Rudolfov je třináctý, jeho situace ale zdaleka nevypadá tak bezvýchodně jako před dvěma roky.
Rudolfovský podzim hodnotí pro Deník trenér Zdeněk Čadek, jenž na jaře už tým ale nepovede. „Potřebuji si vyřešit nějaké soukromé záležitosti, které nejdou skloubit s fotbalem dohromady. Trénuji nepřetržitě patnáct let a pauza mi jistě přijde vhod. Rudolfovu přeji na jaře jen to nejlepší a aby se v krajském přeboru zachránil," říká nyní již bývalý rudolfovský kouč.

Jak hodnotíte průběh podzimní části?

Spokojen nejsem vůbec. Sice jsme v několika zápasech předvedli dobrý výkon i s dobrým výsledkem, řada utkání byla ale velmi nepovedených.

Která utkání považujete za ta vydařenější?

Za vydařená utkání považuji především ta vítězná. Výborný výkon jsme ukázali například hned v prvním kole na Hluboké, podařil se nám i zápas doma se Soběslaví. Potěšila také výhra 5:0 nad Pískem. Hráče bych pochválil rovněž za výkon s Dražicemi, byť jsme prohráli 0:2. Vysokého favorita jsme hodně potrápili a hráli jsme opravdu výborně.

Výhra na Hluboké byla světlou výjimkou, jinak z venku jste moc bodů nepřivezli…

Tentokrát jsme nasbírali víc bodů doma. Na rozdíl od minulé sezony, kdy jsme vozili body především z venku. Tentokrát se nám venku moc nedařilo, a když ani doma nejsme stoprocentní, není divu, že jsme tam, kde jsme…

Dá se říci, že vám chybí více zkušených fotbalistů?

Na Rudolfově pracujeme vesměs s hráči, kteří hráli nejvýše krajský přebor dorostu a v mužích pak I.A třídu. V tom je velký rozdíl ve srovnání s jinými mužstvy, kde mají hráče, kteří prošli divizí, či dokonce třetí ligou. Nám se podařilo do klubu přivést pouze jednoho takového hráče v loňském ročníku, a to byl gólman Pešula. Na krajský přebor je to nadstandardní fotbalista.

Je velký problém přilákat na Rudolfov kvalitního a zkušeného hráče, jakým byl například zmíněný Pešula?

Je to problém. Ti hráči sice jsou, ale často raději odcházejí hrát za pár euro do Rakouska. Přitom si myslím, že ty výdělky už tam nejsou takové, jaké byly třeba za našich časů. Někdo tam má možná slušné podmínky, ale myslím, že jsou to spíš výjimky. Hlavně tam však hráči ztrácí především po fotbalové stránce. Často totiž netrénují a dojíždějí pouze na zápasy.

Bude se Rudolfov moci i na jaře spolehnout na výpomoc kanonýra Martina Zacha?

Martin Zach je ikonou rudolfovského klubu. Vždy byl nejlepším střelcem. Martin ovšem podniká, má hodně práce, a proto se rozhodl v létě skončit. Zatím se nám ho nepodařilo nahradit. Hraje ale za béčko a občas pomůže i našemu A týmu. Tréninkový výpadek je v jeho případě znát, přesto však stále patří k nejlepším. Mladší hráči by si to měli uvědomit a chytnout se za nos.

Můžete za podzimní výkony vyzdvihnout některé hráče?

V přístupu k tréninku, což je velmi důležité, bych pochválil oba brankáře Nárovce a Hanuse. Dále Pexu, Kolaříka, Baštu a Syrovátku. V zápasech však těžko mohu někoho vyzdvihnout, protože žádný z hráčů nepředváděl vyrovnané výkony. Mohu ocenit Martina Zacha za jeho odvahu nám pomoci a přínos pro tým. Jestli jsem s někým spokojen za jeho přístup k tréninku i k zápasům, tak bych asi jmenoval obránce Hajného.

(Celý rozhovor najdete v úterním vydání Českobudějovického deníku.)