Fotbalisté z „Perštátu“ přezimovali na dně tabulky, jedenáct bodů na lepší umístění zkrátka nestačilo.
V zimě však nováček KP přivedl do brány Víta Pešulu a cítí šanci na záchranu, přestože generálku s Mladým senzačně prohrál (1:2).

Alespoň, že se do sestavy vrátil po vleklém zranění kotníku kapitán celku Martin Zach. „Hrál poprvé po dvou měsících,“ podotýká trenér Zdeněk Čadek. Zkušený útočník si přinesl zranění z hlubocké umělky: Rudolfov nechyběl v Zimní lize, skončil sedmý.

Řada absencí nutí kouče improvizovat, a tak útočník Petr Le se v generálce objevil nezvykle na levém kraji obrany! „Útočníků máme pět, obránce jen tři,“ vysvětluje kouč a avizuje, že v obraně Le nastoupí zřejmě i v jarní premiéře.

Le se stěhoval do zadních řad i proto, že na podzim nedával góly. „Nepadalo mu to tam ani v zimě, střelecky se trápil,“ přikyvuje trenér Čadek.

V ofenzivě ponovu nastupuje Baščevan, jenž přišel na hostování z Bavorovic. Ze Zlivi zamířil na Rudolfov Gažák, z Dynama jiný mladík Hrabík. Již zmíněný Pešula vytvoří silnou brankářskou dvojici s Nárovcem. Všechny nové tváře se ale pohromadě v premiéře nepředstaví kvůli marodce.

Oslabením je pro nováčka ztráta Miroslava Novotného. Nejlepší střelec týmu po testech v Táboře nabral směr Rakousko, a to těsně před koncem přestupního termínu. SK Rudolfov se popere o záchranu bez něj…

„V přípravě hráči vypadali dobře, měli jsme pěkné výsledky. Porážka s Mladým byla varováním, snad se tým probudí.  Myslel si, že vyhraje se suchým trikem, ale my nikoho přehrávat nebudeme, můžeme uspět jedině bojovností, protože máme strašně mladý manšaft!“ burcuje Zdeněk Čadek.