Kategorie klubu Dynamo České Budějovice U13 a U12 každoročně vyráží na zimní soustředění na Moravu, v rámci kterého se konfrontují s kvalitními soupeři. "Letos poprvé vyrazili i společně s naším dívčím týmem WU15," popisuje Jiří Vlček.

Sigma Olomouc, FC Baník Ostrava, FC Zlín, FC Slovácko, MŠK Žilina a AS Trenčín, to je výčet klubů, se kterými černobílé naděje v průběhu týdne změřily síly. Rozhodně to byla úspěšná konfrontace. "Bilance ze třinácti odehraných utkání celkem jedenáct vítězství ukazuje na velmi povedené vystoupení dynamáků a dynamaček."

Trenér U13 Jiří Vlček ml. dodává: “Absolvovali jsme velmi dobře zorganizované soustředění, na kterém jsme měli možnost konfrontace s kvalitními moravskými soupeři a nejen díky výsledkům, ale hlavně předvedenou hrou jsme na Moravě zanechali velmi dobrý dojem. Kluci si ověřili, že pokud budou na sobě neustále pracovat, nemusí se obávat jakéhokoli soupeře.”

Stadion v Č. Budějovicích byl na I. ligu připravený skvěle
Stadion Dynama v únoru jako v létě. Marek schoval do tribuny babičku

Trenér žákyň U15 Vladimír Božovský: “V rámci kategorie WU15 jsme vůbec poprvé zařadili do našeho plánu zimní soustředění, což vnímáme jako další posun v servisu, který se holkám dostává. Vzhledem k marodkám nejen soupeřek, ale bohužel i našeho týmu, jsme během týdne ve výsledku odehráli jen tři utkání doplněná o tréninky. V zápasech jsme zanechali pozitivní dojem zejména v pojetí hry a jsem rád, že obraz hry korespondoval s konečnými výsledky a ukázali jsme si, že v rámci konfrontace s moravským a slovenským fotbalem nezaostáváme, ba naopak jsme o velký kus napřed. Ze soustředění si odvážíme plno nových informací nejen ze hřiště, ale i z hlediska nastavení hlavy, fungování v rámci kolektivu, a dalších věcí. Velké díky patří Petru Čížkovi za organizaci a veškerý servis během celého týdne.”

Šéftrenér žáků Petr Čížek: "Zimní soustředění na Moravě je pro naše kategorie mladších žáků strašně důležité. Na konci soustředění má každý hráč i trenér spoustu informací s kterými je dále možné pracovat. Zároveň máme možnost vyzkoušet a poznat nové kluky. Jsem rád, že za posledních šest let jsme soustředění dostali až do fáze, kdy máme možnost hrát s top týmy z Moravy a Slovenska.”