Fotbalisté Dynama totiž po smolné porážce v úvodním jarním zápase v Hradci Králové padli zcela nečekaně také před svými fanoušky s pražskou Olympií. „Nevím, co k tomu říct,“ smutně pro prohře 0:1 krčil rameny jednadvacetiletý Jindřich Staněk, jenž v brance Č. Budějovic už na podzim vystřídal dlouholetou jedničku Zdeňka Křížka.

Do zápasu s Olympií jste šli s jednoznačným cílem uhrát tři body a zlomit tak sérii posledních nezdarů. Místo toho přišla další porážka…
Nevím, co k tomu říct… Od začátku jsme hráli hrozně nervózně, a když jsme pak navíc dostali gól na 0:1, už jsme se do zápasu nedostali. Nerozumím tomu. Na tréninku se přitom prezentujeme v úplně jiném světle, jenže v zápase nehrajeme ani půlku z toho, co trénujeme. Je nás v mužstvu sice dost mladých hráčů, ale řada kluků už těch zkušeností má taky hodně. V mužstvu kvalita je a věřím, že tu sérii neúspěchů zlomíme.

Myslíte, že jde o psychiku?
Zřejmě ano a je to velká škoda, takovéto zápasy doma bychom ztrácet neměli. Je to velká škoda, strašně si to komplikujeme. Přesto jsem přesvědčen, že šance bojovat o čelo tabulky stále je, prostě musíme každý začít sám u sebe.

Když se ještě vrátíme k zápasu s Olympií, tak zatímco na její hře bylo vidět, že si na hřiště favorita jela zahrát a hrála bez zábran, vy jste byli svázaní a křečovití…
Je to tak. Já se přitom na ten zápas hodně těšil a věřím, že i další kluci. Jenže pak přijde jedna individuální chyba a my si celý ten zápas zkazíme, hrajeme nervózně, ztrácíme lehké míče a místo kombinace to jen nakopáváme. Ale jak říkám, musíme každý začít u sebe a prostě to zlomit.

Gól, který jste s Olympií dostal, jste chytat nemohl, ale minimálně tři hodně nebezpečné rány k tyči jste vyrážel, zatímco přímo na branku hostí s výjimkou počátečního Peškova nájezdu nešla jediná rána. Čím si to vysvětlujete?
To nás trápí už dlouhou dobu. My prostě nestřílíme, a proto nedáváme góly. Pokud nebudeme víc zakončovat, pokud se tam nebudeme víc cpát, nemůžeme ty góly dávat a nemůžeme ani vyhrávat. To je logické a je to problém, který nás trápí celou sezonu. Ale proč tomu tak je, prostě nevím. Podruhé za sebou jsme doma nedali ani gól, předtím s Vlašimí a teď ani s Olympií, takže něco je špatně…

Nevyhráli jste už šest zápasů v řadě…
To je hrůza a jak říkám, jsou to hrozně zbytečné ztráty, to nás sráží dolů.

Naštěstí vy si můžete vylepšit náladu za jednadvacítku, ne?
Tak bych to neviděl. Když jsem v klubu, soustředím se jen na to, abych odevzdal sto padesát procent Dynamu. Na nic jiného nemyslím. My si dali jasný cíl, a to hrát o postup a já za tím cílem jednoznačně jdu. Tak tomu je i v jednadvacítce, jakmile přijedu na sraz, soustředím se jen na reprezentaci. A až zase přijedu do Budějovic, všechno to úsilí dám Dynamu. Tak to je.

Po výhře s Chorvatskem hrajete v úterý další kvalifikaci o mistrovství Evropy v Řecku a hned pak se vracíte do klubu a už v pátek hrajete o druholigové body v Ústí nad Labem. Věříte, že tam už tu černou sérii konečně zlomíte?
Jsem přesvědčen, že se tím venkovním zápasem už chytneme. Tam už prostě musíme uspět, nemůžeme se na nic vymlouvat. Potřebujeme udělat nějakou šňůru vítězství, jinak se na na čelo tabulky nedotáhneme a cíl, který jsme si dali, pak nesplníme.