Nakonec byli Jihočeši rádi, že s posledním Frýdkem-Místkem zachránili v závěru alespoň bod…

„Zápas se mi hodnotí velice těžko, protože my jsme ten zápas, který pro nás byl nesmírně důležitý, nutně potřebovali vyhrát," jen obtížně na pozápasové tiskovce hledal slova domácí trenér David Horejš.

„Z počátku tam z naší strany byly dobré věci," měl zřejmě na mysli i řadu dobře míněných pasů za obranu hostí, tam ale Linhart byl často sám jak voják v poli, či přihrávky byly příliš dlouhé, nebo postrádaly přesnost.

Za celou první půli tak přímo na bránu hostí šla vlastně jen střela Fundy z trestného kopu, která se odrazila od tyče. Jinak nic… „Nás poslední dobu trápí finální fáze, nedokážeme si vytvořit čistou gólovou šanci," stýkal si Horejš.

„Navíc nám chybí i štěstí," zmínil právě Fundovu tyčku, kdy brankář Mihalko míč honil po brankové čáře, za ni ho ale nepustil. „Kdybychom v tu chvíli dali branku, zápas by se asi pro nás vyvíjel líp," usoudil pověřený trenér Dynama.

A jak už to bývá, místo toho, aby dali uklidňující gól na 1:0, domácí fotbalisté do šatny gól dostali… „Jak se nám to stává, úplně naivní hloupou chybou, kdy házíme aut na naší půlce a místo, abychom to zahráli tak, jak jsme si ještě ráno nacvičovali, to znamená po lajně na Šimáka, to hodíme doprostřed hřiště, vybídneme soupeře na brejk, je z toho roh, první střela hostí na bránu a gól na 0:1," lomil Horejš rukama.

„Naběhl jsem si na přední tyč, předskočil beka a se štěstím míč zapadl do brány," líčil svou trefu Martin Vyskočil, jenž hrával kdysi i v Dynamu.

Ač po půli měli domácí tlak, Horejš měl výhrady: „Touha po vítězství měla být ještě větší a hlavně příležitostí jsme si měli vytvořit víc," stýskal si.

Bod ze hřiště, kde se ještě na jaře hrála I. liga, nadšeně nevítal ani trenér hostí Mikuláš Radványi. „Nevstoupili jsme do zápasu dobře a prohrávali osobní souboje, věřil jsem ale, že nás gól povzbudí. Nechápu nedisciplinovanost Ďurišky a jeho zbytečný faul, který nás stál vítězství," litoval penalty.

Smutnili i Jihočeši. „Díky penaltě Šimáka sice je odstup od posledního Frýdku týž jako byl, aby se tým zvedl psychicky, jsme ale nutně potřebovali vyhrát," mrzelo Horejše.

Dynamo ČB – MFK Frýdek-Místek 1:1 (0:1)

Branky: 82. Šimák (11) – 44. Vyskočil. ŽK: Karafiát, Funda – Vyskočil, Literák, Krčula, Ižvolt, Ďuriška, Mihálek, Mehremič. Diváci: 823. Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Šimáček.

Dynamo ČB: Křížek – Karafiát, Novák, Hájovský, Funda – Hála, Benát – Řezáč (46. Pešek), Šimák, Wermke (86. Vaněk) – Linhart (60. Jurdík).

Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Ďuriška, Mehremič – Krišto – Hykel (89. Slaninka), Vašenda, Bello (75. Ižvolt), Krčula (72. Ilko) – Vyskočil.