Před utkáním na dotazy Deníku odpovídal jednatřicetiletý Michal Klesa, jenž před časem právě z Příbrami do Dynama přišel.

V Jablonci jste hráli skoro celý zápas bez vyloučeného Vošahlíka, přesto jste uhráli bod. Ale zabránili jste si tam hezky, co?

Hrát nějakých pětasedmdesát minut v deseti, navíc na hřišti tak silného mužstva, to není jen tak. Obrana to ale ustála. A nejen obrana, celý manšaft bránil výborně. Makali jsme jeden za druhého a bod je pro nás odměnou.

Když v té patnácté minutě šel Vošahlík ven, věřil jste, že byste nakonec mohli vézt bod?

Upřímně řečeno, moc ne… Říkal jsem si, že s tou silou a kvalitou, co v Jablonci kádr má, že to, abychom tam vydrželi tak dlouhou dobu neinkasovat, budeme mít obrovsky těžké. Ale povedlo se, Pravda, měli tam dvě gólové hlavičky či dvě nějaké tutovky, že bychom je ale pustili, aby šli sami na bránu, nebo že by nás vykombinovali, to ne. Odbránili jsme to dobře a oni nás v ničem nepřekvapili.

Naproti tomu předtím se Slováckem doma jste vzadu pár chybiček udělali. I vůči vám jisté výhrady byly.

Já soupeře tak trošku nakopl, protože při prvním gólu přese mě přeletěl ten dlouhý balon, po kterém oni snížili na 2:1. Já chtěl míč šajtlí odkopnout, bohužel jsem na něj nedosáhl, kousek mi chyběl. Kdybych se na to vykašlal a rovnou běžel za míčem, bylo by to lepší. A v závěru jsme nepohlídali Došana, který nás připravil o vítězství.

Hned nato dal Došek v lize tři góly, jeho tudíž není zřejmě tak snadné uhlídat…

Dal v lize spoustu gólů a že je umí dávat, to všichni vědí. Prostor v šestnáctce si našel i tady, měl tři šance a jednou mu to tam bohužel spadlo.

V Jablonci jste vlastně jen bránili, teď v sobotu doma s Příbramí budete muset i útočit. Zvládnete to?

Samozřejmě, že si jsme dobře vědomi, že Příbram zřejmě bude patřit k týmům, s nimiž se počítá ve spodních patrech tabulky a s nimiž nám povinnost velí doma vyhrávat. To víme a v sobotu tudíž půjdeme do zápasu s cílem získat tři body.

Pro vás bude mít zápas zřejmě hodně specifický náboj. Byť známá aféra vaše vztahy s Příbramí asi hodně narušila, nic to nemění na tom, že právě z Příbrami jste do Budějovic přišel.

Přese všechno, co se předminulou sezonu v zápase, který rozhodl o našem sestupu z ligy, tady stalo, na své působení v Příbrami vzpomínám rád. Prožil jsem tam šest a půl roku, a přesto, co se tady stalo, ty vzpomínky nezmizely. Když jsme tady loni hráli pohár, s klukama z Příbrami, co je tam znám, jsme se normálně bavili.

A mluvil jste s někým i teď před zápasem?

To ne, teď vůbec ne. To by se nehodilo. S klukama se pozdravím až před zápasem.

Zmínil jste pohárové utkání, které bylo vaším posledním vzájemným utkáním. Vypadli jste na penalty, ale dost zbytečně, ne?

Byl to zápas z obou stran bez větších šancí a zákonitě to taky skončilo bez gólů. My tehdy byli druholigoví, oni ligoví, ale odehráli jsme s nimi zcela vyrovnanou partii.

Příbram letošní sezonu začala nadějně, pak ale přišla série porážek…

Sebrali body Plzni za remízu 2:2, pak vezli bod i z Liberce, od té doby nebodovali. Až teď vyhráli v Jihlavě, kde jim Koloušek nahrál na gól… Prvně je vedl trenér Tobiáš a to je jeho styl, že přijde k týmu, kterému se nedaří a vsadí na defenzívu a na brejky.

Tak dle vás budou hrát i tady?

To je možné, nic to ale nemění na tom, že my určitě chceme vyhrát. A byl bych rád, kdybychom aspoň jednou už taky vyhráli v klidu. Třeba v půli abychom vedli 3:0 a pak to v klidu dohráli.