Sálovkářům Botafogo Srubec patří veteránský titul. Vyhráli totiž finálový turnaj MČR, který se konal v Heřmanově Městci.

Do turnaje Jihočeši vstoupili jako velká voda a jednoznačně přehráli Sokol Bělá (5:0). Tím ale ještě zdaleka neměli vyhráno, až do posledního kola měly naději na celkové prvenství tři ze čtyř zúčastněných týmů. Dvě výhry a jedna remíza nakonec vynesly Botafogo Srubec do čela pořadí. Brilantní skóre 18:1 napovídá, že trofej je ve správných rukou . . .

Evropa za měsíc

Vítězné mužstvo má právo na účast na veteránském mistrovství Evropy klubů. Na to nejbližší už se pilně chystá českobudějovický Vykov, který tvoří právě hráči ze Srubce a Netáhel. V těchto dnech vrcholí shánění finančních prostředků a také se už rýsuje sestava, v níž se Vykov s doprovodem vydá na Pyrenejský poloostrov. Turnaj hostí od 30. dubna do 6. května Španělsko, konkrétně Lloret de Mar, jedno z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Brava.

„Sportovní štěstí máme, ale jen to nestačí. Díky za podporu, která přišla, a snad ještě přijde,“ posílá člen Vykovu Oldřich Novotný slova díků všem, kteří veteránskému týmu přispěli – a možná ještě přispějí – na cestu na šampionát.

Českobudějovičtí už vědí, že část výpravy se nedopraví letadlem, ale odcestuje do Španělska po vlastní ose – mikrobusem, který poveze vybavení. A navíc se bude náramně hodit v dějišti turnaje, až hráči během volna budou chtít lépe poznat Lloret de Mar a jeho okolí. V plánu už mají výlet na utkání španělské Primera Division. „Zjistili jsme, že FC Barcelona zrovna doma nehraje, Espanyol ale ano!“ těší se Oldřich Novotný na fotbalový zážitek.

Jihočeši přesně nevědí, co je na turnaji čeká. „Ačkoli se jedná o klubové mistrovství Evropy, pořadatelé prý pozvali i Kanadu,“ krčí rameny Novotného spoluhráč Vítězslav Tůma.

FAKTA

Výsledky a střelci Botafogo Srubec na MČR veteránů: – Sokol Bělá 5:0 (2:0), Staněk 3, Adam, Leština, – Siemens Praha 1:1 (0:1), Kalina, – Teplice 12:0 (6:0), Staněk 5, Račák 3, Novotný 2, Adam, Tůma. Celkové pořadí:

1. Botafogo Srubec 2 1 0 18:1 7

2. Siemens Praha 1 2 0 4:2 5

3. Sokol Bělá 1 0 2 5:8 3

4. Teplice 0 1 2 2:18 1