Teplice doma rozehrály útočné představení proti Č. Budějovicím. Nedaly jim čichnout, smetly je 3:0. Úchvatným způsobem se tak dočkaly na třetí pokus výhry. „Chtěli jsme využít dynamiku a rychlost k unavení defenzivy soupeře, a proto jsme začali s ofenzivní sestavou. Hodně nám pomohla důležitá vedoucí branka a celkově jsme celý zápas odehráli velmi dobře,“ zářil trenér vítězů Jiří Plíšek.

Tepličtí se postarali o pokračování tradice. V duelu severu proti jihu opět padalo hodně gólů. A hned od začátku bylo jasné, do čí sítě. Domácí s útočnou vozbou Mahmutovič – Vondrášek posílenou falešným forvardem v záloze Marešem na oslabeného soupeře vlétli, zakousli se jako pitbulové a už nepustili.

Už ve 4. minutě se trefil záložník Vlastimil Stožický, jenž si naběhl na zadní tyč a zblízka skóroval. „Připravovali jsme se na to, že Budějovice budou nepříjemným soupeřem. Věděli jsme, že budou hrát na protiútoky, na což jsme se i v tréninku zaměřili. Měli jsme napadat jejich beky a stopery, kteří nejsou tak rychlí a zdatní. To, že jsme dali brzký gól, pro nás bylo jedině plus. Pak se hrálo mnohem lépe,“ prozradil Stožický po zápase.

Ač z televize bylo jasné, že k němu Hudson přiběhl pozdě, Stožický nepátral, kdo ho měl přikrýt. „My to v trénincích také cvičíme na zadní tyč. Čí to byla chyba, nevím. Já mám radost, že to tam spadlo,“ krčil rameny. „Hlavně, že máme tři body,“ dodal.