Českobudějovicko – Fotbalisté týnské Olympie poprvé v sezoně nebodovali. Čtyři Dvory při derby v Bavorovicích marně hledali ztracenou střeleckou formu. Gól neviděli ani v Hrdějovicích, kam přijela budějovická Slavia. Domácím se navíc zranil zkušený střelec Milan Tomka.

BRANICE – TÝN 3:0. Petr Novotný, trenér Týna: „Na umělé trávě se hrál bojovný zápas. Měli jsme víc šancí, byli jsme lepší, ale my hráli a soupeř dával góly. Individuální chyby nás poslaly do kolen. Chyběla lepší koncovka, nastřelili jsme asi tři břevna –  kdyby se hrálo dva dny, tak  nám to tam asi nespadlo… Pochválit musím hráče za důraz, bojovnost, ale nemohu za disciplinovanost, v níž jsme tentokrát propadli.  Jsou to emoce, ale já nutím své hráče, aby se nebavili s diváky, protihráči a už vůbec ne s rozhodčím. To k fotbalu nepatří."

BLATNÁ – OLEŠNÍK 1:0. Jiří Komrska, trenér Olešníka: „Jeli jsme k nováčkovi soutěže s cílem neprohrát. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, protože doma je Blatná o polovinu lepší než venku. Podle toho se odvíjel první poločas, který byl hodně vyrovnaný, důrazný, ale bez zákeřností. Obě mužstva hrála nadoraz. V první půli jsme měli jsme tři gólové šance, bohužel žádnou jsme neproměnili. Domácí měli náznaky šancí, ale branku nám dali z ničeho: náš hráč odkopával míč, trefil protihráče, od něhož se míč odrazil do vápna.Druhý poločas jsme byli jednoznačně lepší, domácí se zaměřili vyloženě na obranu. Tlačili jsme, měli jsme šance, ale koncovka nás bohužel v tomto utkání zradila. Kaňskou bylo vyloučení Červenky, které nikdo nepochopil. Hráčům musím poděkovat za to, s jakým nasazením hráli."

BAVOROVICE – ČTYŘI  DVORY 0:0. Karel Franěk, prezident Bavorovic: „Utkání bylo vyrovnané. Hosté měli mírnou územní převahu, měli víc míč na kopačkách, ale do vyložených šancí se ani jedno mužstvo nedostávalo. K vidění byly jen pološance, nikdo nevynikal. Hrálo se od vápna k vápnu, a když se týmy dostaly do šestnáctky, vyřešili situace kvalitní brankáři. Obě mužstva byla asi zklamána, protože chtěla vyhrát, ale tentokrát to bylo bohužel jen na spravedlivou dělbu bodů."

Robert Čepička, trenér Čtyř Dvorů: „Když jsme do Bavorovic jeli, tak bychom bod zvenku brali, bohužel po zápase je to pro nás obrovská ztráta! V první půli jsme měli spoustu šancí, domácí jsme k ničemu nepustili. Za vše hovoří, že domácí neměli ani roh, my jich kopali možná dvacet a měli spoustu dalších standardních situací. Mám ale pocit, že kdybychom stříleli na prázdnou bránu, tak vystrčí hlavu krtek  a míč odhlavičkuje… Je to naše střelecká nemohoucnost i smůla. Druhá půle byla vyrovnanější, z naší snahy se stala křeč, jak to chtěli urvat jednotlivci. Absolutně nejlepším hráčem Bavorovic byl jejich brankář."

BOROVANY – SEZ. ÚSTÍ 4:2.   Jiří Kubeš, vedoucí Borovan: „Nastoupili jsme bez střelce Kubíčka a stopera Kolaříka s cílem odčinit porážku z minulého kola. Začali jsme náporem  a v 11. min. jsme vedli, hlavou se trefil Bellovič. Ve 23. min. o něco fotbalovější hosté po pěkné akci vyrovnali. Čutka vybojoval míč a zajistil nám poločasové vedení 2:1. Po změně stran měli hosté více ze hry, na těžkém terénu se lépe pohybovali a podařilo se jim z rychlé akce vyrovnat. Náš celek bojoval, Bellovič dal na 3:2 – a pak se předvedl střídající dorostenec Hruška! Využil přihrávku mezi obránce, byl sražen a Tomášek z nařízené penalty zvýšil na 4:2. Těsně před koncem Hruška mohl pečetit, míč ale zůstal v kaluži… Soupeř byl lepší, ale na těžké terénu slavila úspěch bojovnost našeho týmu."

HRDĚJOVICE – SLAVIA ČB 0:0. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Nebyla to žádná sláva, nehráli jsme tak jako před týdnem v Roudném. Zaostávala nám trochu záloha, všude jsme byli o krok později. Soupeř byl po celý zápas lepší, měl převahu a v prvním poločase měl i dvě dobré příležitosti, při kterých nás podržel Spěvák. I ve druhém poločase měli hosté víc ze hry. My zahrozili až v závěru, ale ke vstřelení gólu to nestačilo. Navíc se nám zranil Tomka, jenž v 60. min. přišel na hřiště a v 75. min. musel pro zranění kolena odstoupit. Vypadá to, že si už na podzim nezahraje. Podle průběhu je pro nás bod úspěch, bereme jej, soupeř asi spokojen nebude…"

Karel Kladenský, trenér  Slavie ČB: „Proti minulému vzájemnému zápasu oba týmy hodně omladily, a přestože se hrálo na těžkém terénu, byl k vidění běhavý fotbal nahoru dolu. První půle byla vyrovnaná, ve druhé jsme měli převahu. Vytvořili jsme si čtyři velké šance – jednou jsme minuli, dvě chytil výborný brankář Spěvák a tu největší zakončil Jordán do tyče. Domácí měli tradičně nebezpečné standardky, dobře zahrávané Holomelem. Žádný gól ale nepadl, remízu z hřiště kvalitního soupeře bereme."

D. VODA – ROUDNÉ B 1:0.  Jaroslav Rambousek trenér Dobré Vody: „Věděl jsem, že nás čeká těžký zápas, protože terén byl hodně podmáčený. V první půli jsme nehráli, co jsme chtěli. V kabině jsem musel trochu hráčům domluvit, abychom bojovností šli výsledku více naproti. Druhá půle byla taková, jaká má být, takže štěstí se k nám přiklonilo a ten kýžený gól jsme  dali. Roudné mělo dva závary ze standardních situací, ale nepadlo jim to tam. Vybojovali jsme tři body, které jsme moc chtěli, protože dvě kola jsme předtím nedali ani gól."

Libor Šolc, trenér Roudného B: „Remízové utkání rozhodla velice sporná branka – a víc se mi ani k zápasu říkat nechce. Musíme se zaměřit na další utkání, abychom s Bavorovicemi bodovali. Hrajeme teď dvakrát doma, pak hostíme v dalším derby Slavii České Budějovice."