V duelu loňského a letošního nováčka okresního přeboru fotbalisté Dolního Bukovska vyhráli v Mokrém gólem Kadlece z 88. minuty a po dvou kolech mají na kontě plný počet bodů.

MOKRÉ – D. BUKOVSKO 2:3 (2:2) – Hosté vstoupili do utkání lépe a už ve 3. min. šli do vedení, když se po rohovém kopu prosadil Koneš. Domácí postupně přebírali iniciativu a vyrovnání přišlo ve 34. min., kdy se po centru ze strany hlavou trefil do šibenice Hrádek. V 41. min šli domácí do vedení, po rohovém kopu Frimmla přesně hlavičkoval Hrabánek. Hosté ještě do poločasu vyrovnali. Pěknou střelu Ardamici ještě vyrazil Buda, z následného rohu už ale Mach potrestal nedůraz domácích. Ve druhém poločase si Mokré vynutilo převahu s množstvím šancí, ale buď mělo nepřesnou koncovkou, anebo výborně zakročil gólman. O výsledku rozhodla 88. min., kdy po jednom z brejků Bukovska vyrazil Buda střelu z vápna a dobíhající Kadlec pohotově dorazil míč do sítě. Sudí Hybšman. ŽK 2:5. Diváci: 50. (hra)

ROUDNÉ B – SRUBEC 2:2 (2:2) – Divizní rezerva zbytečně ztratila ve svém prvním domácím zápase dva body. Úvod zápasu domácím vyšel nad očekávání, hned v 1. min. měl na kopačce gól Kubeš, hostující gólman ale skvěle zareagoval! Ve 4. min. to už ale bylo 1:0, protože z trestného kopu se trefil Šolc. Domácí poté zcela nepochopitelně přenechali iniciativu hostům a výsledkem bylo vyrovnání ve 32. min., kdy se po trestném kopu trefil z dorážky Hekrla. Před přestávkou šli domácí opět do vedení. Po rychlém brejku zakončoval do prázdné brány Frühbauer. Když už se zdálo, že domácí půjdou do kabin s jednogólovým vedením, udělal chybu brankář Erhart a Petr vyrovnal na 2:2. Ve druhém poločase Srubci došly síly, a tak se hrálo prakticky na jednu bránu. Ani pět vyložených šancí však domácím vítěznou branku nepřineslo. Hosté si odvezli do Srubce šťastný bod. Rozhodčí Z. Kovařík. ŽK 3:3. Rohy 12:4. Přihlíželo 60 diváků. (fil)

N. HRADY – HLUBOKÁ B 1:2 (0:1) – První poločas byl zcela v režii hostí, jejich branky vstřelili v 9. min. Adam a v 33. min. Pechánek. Ve druhém poločase bylo vidět zlepšení domácích, které vyústilo pouze ke snížení v 66. min. z kopačky Bazala. Vyrovnat se domácím už nepodařilo. Rozhodčí: Feitl – Šafránek, Hora. ŽK 2:2. Přihlíželo 100 diváků. (voch)

H. STROPNICE – LIŠOV B 2:0 (1:0) – Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí a snahou odčinit nepodařený vstup do sezóny. Od prvních minut zatlačili hosty před jejich branku a vytvořili si několik slibných situací (Holej, Bláha, Stanka, Szypula). Poté hosté srovnali hru a několikrát zahrozili. Ve 24. minutě byli blízko úspěchu, když po centru z pravé strany hlavičkoval Bouchal do břevna! V 25. min. se domácí opět nadechli k náporu a Hanzal po chybě brankáře Maršána uklidil míč do sítě. V prvním poločase stojí za zmínku střela z 30 m stropnického Stanky staršího, která se otřela o tyč. Ve druhé půli hra ztratila na tempu. V 74. min. fauloval lišovský brankář Stanku staršího a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kraus〜kopf. Domácí napadali rozehrávku hostí a průběh zápasu kontrolovali. Před 50 diváky pískal Buřič. (szy)

TÝN B – HRDĚJOVICE B 1:1 (0:1) – Domácí začali náporem, ale zahazovali jednu šanci za druhou: Lisner těsně minul (26.), po vyhrané hlavičce Lisnera z malého vápna mířil těsně vedle i Štoss (28.), proti Skokovi však včas vyběhl výborný brankář Novotný (30.). Jak to bývá, po zahozených šancích uhodilo na druhé straně. Hosté rychle rozehráli rohový kop nakrátko, Jiří Rybecký poslal dlouhý centr přes celou bránu, kde si vyskočil Michal Votruba a hlavou otevřel skóre. Týn se z gólu nemohl vzpamatovat. Když hosty přece jen zatlačil a začalo se hrát před jejich bránou, tak v 65. min. Dobš našel dlouhým pasem Boudu, jenž přeloboval gólmana. Domácí poté chtěli zápas rozhodnout, ale Lisner v 85. min. zakončil do brankáře a Bouda v 90. min. těsně minul! Rozhodčí Knotek. ŽK 1:1 (Meidl – Švec). Přihlíželo 100 diváků. (mař)

SEDLEC – LOKO ČB B 3:2 (0:2) – Zatímco domácí Andrle úvodní šanci zahodil, hosty poslal Kocmich do vedení přesnou střelou z 25 metrů. Ve 38. min. zkušený Mathé z vápna zvýšil vedení hostů. Až déšť jako by probral domácí hráče – druhý poločas se hrálo skoro pořád na polovině hostí. V 51. min. střílel střídající Růžička z 20 metrů, ale Kuruc jeho střelu chytil. Domácí dál obléhali branku Lokomotivy a v 70. min. snížili: Růžička rozehrál roh, k míči se dostal F. Novák a vyzval ke skórování Radka Jodla. Za šest minut bylo vyrovnáno. Růžička zatáhl míč až k brankové čáře, odkud nahrál Zíkovi. V 81. min. Zíka hlavičkoval k Růžičkovi, který šel sám na brankáře, ale trefil pouze jeho nohy. Za tři minuty Sedlec přece jen dal vítězný gól, když Růžička přešel přes tři hráče a střelou k tyči zajistil domácím tři body. Rozhodčí Buřič, ŽK 3:3. ČK 1:1. Rohy 7:2. Přihlíželo 50 diváků. (švi)

NEMANICE – ŘÍMOV 0:2 (0:2) – Domácí nastoupili v okleštěné sestavě bez sedmi hráčů základu. Ve 3. min. si na dlouhý nákop naběhl Jánský a v situaci, která zaváněla ofsajdem, se opřel do balonu – 0:1. Domácí se dostávali jen ke střelám ze střední vzdálenosti, zato hosté spálili další dvě vyložené šance: Crkva s Fuxou nedokázali z metru dopravit míč do branky. Těsně před přestávkou nejzkušenější hráč Nemanic Bláha zahrál slabě malou domů, Crkva se zmocnil balonu a pohodlně zvýšil na 0:2. Ve druhé půli Nemanice měly převahu, umocněnou vyloučením hostujícího Kučery, ale pozorná obrana v čele s Kohoutem je do vyložených šancí nepouštěla. Naopak Římov podnikal nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich byl ve vápně faulován Mesároš, sám však nařízenou penaltu zahodil. Rozhodčí Kodl. ŽK 2:6. ČK 0:1 (60. Kučera). Diváci: 30. (ben)

TABULKA

Příští kolo OP mužů (29.–30.8.): Hluboká B – Hrdějovice B, Dolní Bukovsko – Týn B, Lišov B – Mokré, Srubec – H. Stropnice, Loko ČB B – Roudné B, Římov – Sedlec, N. Hrady – Nemanice.