„Jsem rád, že jsem pomohl týmu k vítězství a že nám poslední tři kola vyšla,“ pochvaloval si 30letý útočník, jenž i v S. Ústí na hrotu bojoval stejně zarputile, jako při svém působení v Dynamu.

Získali jste tady jeden bod, anebo jste spíše dva body ztratili?

Vzhledem k tomu, že jsme od třetí minuty prohrávali, naší nedisciplinova­ností, kdy jsme byli ještě někde v šatně, ta remíza není špatná. I když po gólu, řekl bych, jsme do půle byli o trošíčku lepší než Sezimák. Ve druhé půli už to byl spíš boj, moc fotbalu už tam nebylo. Nám se podařilo vyrovnat a já si myslím, že byť jsme brankových možností měli asi o něco víc, nakonec můžeme být i za bod rádi.

Když jste hovořil o vašich šancích, jistě jste myslel ty dvě gólové hlavičky, které během několika sekund brankář Fryšták zázračně vyrážel…

Přesně tak, musím gólmana Sezimova Ústí pochválit, tyhle dvě tutovky chytil bravurně. Ale jak říkám, my ten bod bereme. Fakt je dobrej.

Těšil jste se zpátky na jih Čech?

Určitě. Byl jsem moc rád, že jsem tu viděl Jasiho, Láďu Dobala a na stoperu Novase. Od vidění znám i další kluky ze Sezimáku, vždyť jsem tady na jihu byl dva a půl roku.

Čáslav tři zápasy v řadě vyhrála, ani tady neprohrála. Čím to, že se vám teď tak daří?

My jsme na jaře první kolo dostali pořádnou facku na Dukle, kde jsme prohráli 5:0. Od té doby nám to ale šlape.

A co vy? Líbí se vám v Čáslavi?

Já už tam byl asi před devíti roky, ale od té doby se to tam hrozně změnilo. Málem jsem to tam nepoznal… Určitě jsem se tam ale těšil, protože člověk je rád, když může hrát. Cítím tam důvěru, to mě těší. Chtěl jsem hrát, s tím cílem jsem tam šel. Je tam výborná parta, z té jsem přímo nadšen. Hraju pravidelně a zda je to první, nebo druhá liga, to je jedno.

A co Dynamo? Sledujete, jak hraje?

Jistě, že ano. Byl jsem tam dva roky, ten první navíc byl fantastický. Pořád tam mám plno kamarádů. Voláme si a bavíme se i tom, že jim to teď moc nejde. Věřím ale, že se z toho dostanou a že ligu zachrání. Držím jim palce.