Ač jste dal krásný gól, moc radostně se netváříte…
Co k tomu říct? Gól hezkej, ale máme zase jen bod.

Ale gól to byl opravdu hezký.
Děkuji, i já si myslím, že to byla pěkná fotbalová akce. Vedli jsme 1:0 a v tu chvíli byli na koni. Jenom je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Přitom se dlouho zdálo, že zápas máte rozjetý podobně jako předtím s Kladnem…
To je pravda. Když dáte ve třicáté minutě na 1:0 a máte i další šance, je to rozehrané skvěle. Místo toho dostaneme v posledních sekundách na 1:1, takže zklamání obrovské.

Nedalo se tomu gólu zabránit? Míč jste přece měli před brankou hostí…
O to je to horší, že my kopali trestňák, jenže jsme to špatně rozehráli a o míč přišli. Kdybychom to možná dali nefotbalově k rohovému praporku a tam to dohráli, tak se teď bavíme trošku v jiné náladě.

Kdybyste vyhráli, šli byste v tabulce před Brno.
To jsme věděli a mrzí nás, že jsme náskok neudrželi, mohli jsme se tabulkou posunout. Teď jedeme dvakrát ven, na Žižkov a na Slavii, tak se musíme o něco pokusit tam. Nedá se nic dělat.

Vše zlé je k něčemu dobré – tím, že Brno vyrovnalo, jste uhráli už patnáctou remízu a zase se přiblížili historickému rekordu v počtu nerozhodných výsledků!
Na to my nehrajeme, my chceme vždycky vyhrát. Nakonec ale i ten bod je dobrý.

Věřil, že se to zlomí

Třicetiletý Tomáš Došek v nedělní lize v Č. Budějovicích patřil k nejaktivnějším fotbalistům hostujícího FC Brno a v závěru se mu za jeho snahu dostalo i sladké odměny, když pár vteřin před koncem svým gólem na 1:1 rozesmutnil domácí hráče i fanoušky.

Jak jste tu svou trefu viděl?
Do vápna letěl dlouhý balon, stopeři se zaměřili na Ramba (Rabušice – poz. red.), ten vyhrál vzdušný souboj a ke mně se to odrazilo. Já do toho jen rychle plácnul, aby sudí nepískl konec. Naštěstí to šlo do brány a gólman to nechytil.

Stále jste věřili, ač čas rychle ubíhal, že byste mohli vyrovnat?
Myslím si, že jsme dneska tak špatně nehráli jako minule se Žižkovem, to byla tragédie. Tady jsme si i třikrát přihráli za sebou, to bylo docela v pohodě. Já věřil pořád, že gól dáme, že se to zlomí. Škoda, že jsme dostali gól, že jsme si to nepohlídali. Prohrávali jsme až do 90. minuty, a tak jsme rádi, že aspoň bod máme. Že to není zase prohra. To by bylo pro nás hodně kruté.

Bod z Budějovic pro vás tudíž má svou cenu?
Určitě. Teď hrajeme těžký zápas se Slavií, a kdybychom nezvládli Budějovice a pak ani zápas se Slavií, bylo by to už hodně špatné.

Po Žižkovu jste dostali milionovou pokutu. Nebáli jste se, že v případě porážky v Budějovicích by mohly následovat i další sankce?
Mám–li mluvit jen za sebe, tak já při zápase na to vůbec nemyslel. Taky trenér říkal, aby〜chom se koncentrovali jen na zápas. Na nic jiného.