Fotbalisté Sedlece mají na dosah historický úspěch. Ještě nikdy se neobjevili v I.A třídě, ale pokud zvládnou poslední dvě kola, přepíší v létě dějiny klubu.

Vedou o tři body před Lažištěm, které přivítají v posledním kole. První s druhým, tomu se říká zápas roku! „To se stává málokdy, bude to zajímavé,“ reaguje s úsměvem Stanislav Šindelář po vyhraném derby s Netolicemi (3:0). „Zatím jsme s nimi přinejlepším remizovali,“ cení si skalpu trénující předseda klubu. „Ale nebylo to tak jednoznačné, jak vypadá výsledek,“ připouští.


Mužstvo se vypořádalo s absencí zraněného útočníka Tomáše Kučery, jenž by mohl aspirovat na smolaře sezony. „Po Čkyni má podruhé zlomenou ruku. Tentokrát na jiném místě. V souboji ve vzduchu ho soupeř kopl do ruky.“

Na podzm Sedlec vyhrál v Lažišti 4:2. Jarní odveta se hraje 17. června od 17 hodin a uzavře mistrovskou sezonu v Sedleci.

I v Záblatí týmu chyběl další útočník, potrestaný Šindelář, přesto Sedlec uhájil vedení. „Kouzlili jsme se sestavou a ten zápas trochu podcenili. Vedli jsme 3:1, domácí v poslední minutě snížili na rozdíl gólu, takže jsme se strachovali o výsledek. Nebylo to ideální,“ připouští trenér Šindelář, že i lídr si umí vybrat slabší chvilku, vyloženou krizi ale neprožil. Proto vede. „Trápíme se spíš s týmy, které proti nám brání,“ všiml si předseda a trenér v jedné osobě.

Dvě závěrečná kola slibují zajímavou podívanou. O víkendu Sedlec zavítá na hřiště zachraňující se Zlivi. „Máme šedesát bodů a ještě není rozhodnuto!“ podivuje se Stanislav Šindelář. Jeho tým hraje I.B pátou sezonu v řadě. Ta letošní je nejúspěšnější. Může mít hodně veselý konec. „Bude to zajímavé. Uvidíme, jak nám to ve Zlivi sedne. Je to otevřené. Kdo na tom bude lépe, tak postoupí,“ konstatuje Stanislav Šindelář.