Na Temelín začínají doléhat problémy, zatímco druhý nováček se rozjel – SK Nemanice jde od vítězství k vítězství a nerozlišuje, zda hraje doma, nebo venku! Kamenný Újezd marně hledá cestu, jak ven z krize, a Ledenice si vezly z Lišova překvapivě půltucet.

Deník se ohlédl s trenéry za minulým kolem I.B třídy.

DŘÍTEŇ – SEDLEC 4:1. Václav Stulík, trenér Dřítně: „Po minulém utkání jsem si přál, abychom podali zlepšený výkon. Ten hráči podali, bojovali, chtěli vyhrát. Ale nebylo to vůbec jednoduché. Sedlec u nás potvrdil výbornou formu z podzimní části. Zaskočil nás a Kučera dal v 8. min. vedoucí gól. Celý poločas jsme se snažili vyrovnat. Podařilo se nám to až v poslední minutě a vyrovnání předcházelo vyloučení hráče hostů. Do druhé půle hosté vstoupili i v deseti lépe. Po čtyřech minutách měli šanci a nastřelili tyč. Snažili jsme se využít převahu a rozhodnout. Dali jsme gól na 2:1, ale uklidnění přišlo až v 80. min. se třetím gólem Nováka, jenž napravil své zaváhání z Frymburka, kde jasnou šanci neproměnil. Přišla ještě čtvrtá branka a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Asi rozhodlo vyloučení, jinak bychom měli daleko větší problémy."

Stanislav Šindelář, trenér Sedlece: „Série skončila, ale sezonu máme rozehranou dobře. O porážce rozhodlo vyloučení pravého obránce Kozla, jenž se během tří minut vyfauloval. Padesát minut jsme hráli o deseti, a protože Dříteň má taky kvalitní mužstvo, měli jsme to těžké. Vedli jsme a ještě na začátku druhé půle za stavu 2:1 měl Bedlivý tutovku, kterou nevyužil. Pak jsme se už jen bránili, udělali jsme penaltu… Myslím, že v jedenácti bychom neprohráli, i když nám chyběl potrestaný Reindl. Za osm kol jsme nasbírali pět červených karet, takže hráči se nad sebou musejí zamyslet. Snad zase navážeme na naše lepší výsledky."

Č. KRUMLOV B – KAMENNÝ ÚJEZD 5:0. Vojtěch Brozman, trenér K. Újezda: „Za stavu 0:1 jsme měli čistou šanci, nastřelili jsme tyč a vzápětí jsme po ztrátě míče udělali zbytečnou penaltu, z níž dal Krumlov druhý gól. A bylo po nás, obrazně řečeno jsme se začali modlit, aby už byl konec. Nenašli jsme v sobě síly, abychom zápas zvrátili. Domácí byli jednoznačně lepší. Možná, že kdyby jsme vyrovnali na 1:1, tak bychom se zvedli. Ale na podzim se nám nedaří. Musíme něco vymyslet, protože hrajeme s mladými kluky."

LHENICE – NEMANICE 2:4. Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Soupeře jsme zaskočili rychlými brejky. Dali jsme dva slepené góly, do 30. min. jsme přidali třetí, a to jsme ještě dvě vyložené šance nevyužili. Ve druhé půli jsme zvýšili na 4:0, pak jsme inkasovali hloupý gól. Motl šel od půlky sám na bránu, nedal – a z protiútoku domácí snížili. To už ale bylo ke konci, náskok jsme si ohlídali. Spokojenost, kluci hrají super, nemám výtky. Body zvenku jsou zlaté."

VĚTŘNÍ – ZLIV 3:1. Roman Švec, trenér Zlivi: „Větřní bylo zatím nejlepší mužstvo, proti jakému jsme na podzim hráli. V prvním poločase nás jasně přehrála. Do 15. min. jsme dostali první gól, v 41. a 43. min. domácí zvýšili až na 3:0. Prakticky bylo rozhodnuto, domácí hráli výborně. Druhý poločas jsme začali dobře, předváděli jsme hru, jakou bychom chtěli předvádět. I když se dá říct, že bylo rozhodnuto, druhý poločas jsme vyhráli. Dvě minuty poté, co jsme snížili, měli jsme další šanci, a kdybychom ji proměnili, možná to ještě mohlo být zajímavé… Ale Větřní si určitě zasloužilo vyhrát."

LIŠOV – LEDENICE 6:1. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „Zápas s příchutí derby začal naší aktivní hrou a již v 5. min. jsme se ujali vedení brankou Wernera po přihrávce od Hlase. Naši hráči si ve všech řadách počínali zodpovědně a kombinační hrou dostali soupeře pod tlak – a Ledenice byly evidentně zaskočeny. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat… Když Kočvara proměnil penaltu, vyhráli jsme první poločas 5:0. Druhý poločas jsme pod dojmem vysokého vedení začali lehkovážně a soupeř srovnal hru. Vítr z plachet mu vzal definitivně Werner střelou zdálky. Deset minut před koncem ledenický Bez korigoval.Čekali jsme vyrovnanější, napínavější podívanou, ale takový už je fotbal. Bylo z toho přesvědčivé vítězství po dobrém výkonu celého mužstva."

František Švaňa, trenér Ledenic: „Bez šesti hráčů základu to bylo těžké. Za třiadvacet minut jsme prohrávali 0:4 a nebylo co řešit. Stejné chyby, podobné góly… Vystřídali jsme a v kabině si k přístupu něco řekli, protože se mi moc nelíbil. Ve druhé půli jxsme trochu vyrovnali hru, ale porážce už jsme nedokázali zabránit. Snad se dáme do kupy a doma s Kardašovou Řečicí to bude lepší."

KLIKOV – TEMELÍN 6:2. Miloslav Beránek, vedoucí Temelína: „ První poločas byl vyrovnaný. V rušné druhé čtvrthodině daly oba týmy po dvou gólech. Naše mužstvo vstoupilo do druhého poločasu se snahou dotáhnout zápas do vítězného konce, ale opak byl pravdou. Hned v 50. min. jsme si dali vlastní gól a tři minuty nato se nechal vyloučit nedisciplinovaný Michal Jaroš. Domácí převzali iniciativu, naši kazili, co se dalo, a tak výsledek je, jaký je…"