Z výhry 1:0 se radovali hráči Dynama, jejichž trenér Luboš Urban poté odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Po remíze na hřišti prvoligového Slovácka jste uspěli i se špičkovým týmem druhé ligy. Takže spokojenost?

Bylo vidět, že to je svým způsobem prestižní zápas, ale k fotbalu emoce patří. Navíc to únosnou mez nepřesáhlo. Pár tvrdších zákroků tam bylo, nic zákeřného jsem ale neviděl. Pokud jde o výkon našeho mužstva, víc se mi líbil první poločas. Až na prvních deset minut, kdy Táborsko mělo lepší sbírání míčů ve středu hřiště, kde díky Šimákovi bylo i lepší, jsme toho soupeři moc nedovolili. Dali jsme i gól a navíc měli i čtyři pět dobrých křídelních akcí, zatažených až do vápna. Ani finální přihrávka nebyla tak špatná, akorát to řešení nebylo optimální. I ke konci zápasu jsme šli párkrát do brejkových situací, špatně jsme je ale řešili.

A co druhá půle?

To už byl samý souboj. Už to moc koukatelné nebylo. Pořád někdo ležel, bylo to hodně vyhecované. Soupeř se snažil něco s výsledkem udělat a my byli v obranném bloku, do žádné stoprocentní šance jsme ale hosty nepustili. Nebezpečí nám hrozilo vlastně jen ze standardních situací, což jsme ale předpokládali. Táborsko má hráče, kteří to umí kopnout, a někdy jsme to odvrátili se štěstím. Když to ale sečtu, naše vítězství bylo zasloužené.

Co nováčci Hurka a Hála?

Oba mladí kluci, oba rychlostně vybaveni. Jak Martin Hála na pravém beku, tak Hurka, jenž směrem dopředu by měl být platným hráčem. Jsou to draví kluci, přišli ale na poslední chvíli a potřebují se ještě víc sehrát. Zraněn je Lengyel, ten se snad uzdraví, ale Wermke a Hašek do ligy nebudou. Takže ti hráči, co jsme proti Táborsku představili, by měli jít i do ligy.

Na stoperu opět hrál Richard Kalod. A dá se říct, že opět velice slušně…

Ríša hrál stopera už proti Žižkovu v Tipsport lize, kdy Lengy taky chyběl, a odehrál to s Pavlem Novákem dobře. Až takové překvapení to ale není, v mládí to hrával. Proti Táborsku byl úplně bez chyby, silný ve vzduchu, navíc oproti utkání na Slovácku měl daleko lepší rozehrávku.

Hálu i Hurku už jste zaregistrovali, ale co Koukal?

Zdeněk Koukal není pod profismlouvou, termín nás tudíž netíží. Je to dobrý fotbalista, asi ale u něj bude kondiční hendikep. Dva měsíce se toulal po Evropě a zkoušel různá angažmá. Zájem o něj máme, podstoupí ale testy a pak uvidíme.