Čtyři Dvory a Lokomotiva České Budějovice totiž doma ztrácely, zatímco Kaplice výhrou v Suchém Vrbném hlásí návrat do boje o čelo tabulky. Trhovým Svinům a Hrdějovicím byli vyloučeni brankáři. Ševětínu doma nestačilo tříbrankové vedení ani na bod.

T. SVINY – BAVOROVICE 2:5. René Janoušek, trenér T. Svinů: „Do 30. min, jsme hráli dobře, pak naši středoví obránci vyhořeli.  Dělali jsme triviální chyby, které musel hasit brankář Vrábek, a kvůli tomu byl vyloučen. Pasy za obranu jsme neuhlídali. Zápas byl náramně rozehraný, ale bohužel. Hrozně pozdě jsme reagovali na nakopávané míče Záveského s Kováčikem. Bavorovice u nás zaslouženě vyhrály."

Karel Franěk, manažer Bavorovic: „Doufám, že všechno zlé je na jaře za námi a teď mužstvo poběží jako na podzim! V úvodu  utkání jsme dostali dva góly, ale kapitán Šefčík do poločasu snížil a naše převaha pak byla zřejmá, Babka s Kubíčkem neproměnili dvě stoprocentní šance. Ve druhém poločase nám to tam začalo padat, Záveský a Kováčik výsledek otočili a z utkání byla nakonec jednoznačná partie. Několik vyložených šancí jsme ještě neproměnili."

ČT. DVORY – N. BYSTŘICE 0:0. Jaroslav Rambousek, trenér Čt. Dvorů: „Bojovné utkání s posledním týmem tabulky, který ale v zimě posílil. Přijel si pro bod, který si odvezl.  My hráli v první půli nic moc, druhá půle byla lepší. Nemohu hráčům vytknout, že by nebojovali, ale fotbalově to pořád není ono, trápíme se. Jediné pozitivum je, že jsme nedostali gól. Štěstí se od nás trochu odklonilo, remíza byla asi zasloužená."

BERNARTICE – TÝN 0:0. Vladimír Švec, trenér Týna: „Jeli jsme do Bernartic potvrdit formu ze dvou předešlých  zápasů, i když jsem věděl, že to  nebude nic lehkého –  čekalo nás úzké hřiště a nerovný terén. První poločas s námi domácí drželi krok, hráli rychle a bojovně, zatímco my se nemohli dostat do tempa, do obvyklé kombinace. Ve druhé půli naši kluci začali víc běhat, kombinovat, zatlačili domácí na půlku a vytvořili si asi čtyři šance, které však nezužitkovali. Myslím, že za druhý poločas bychom si vyhrát zasloužili, ale celkově byla remíza asi spravedlivá."

DŘÍTEŇ – OLEŠNÍK 1:1. Václav Stulík, trenér Dřítně: „Tradiční derby mělo tradiční průběh. Olešník začal lépe, byl fotbalovější, navíc s větrem v zádech nás v první půli zatlačil a v 16. min svou šanci využil. Vzápětí z protiútoku pěkně střílel Kvech a brankář vytáhl balon ze šibenice. Hra se vyrovnala a v poslední minutě první půle Smékal po trestném kopu Slepičky vyrovnal. Druhý poločas začal vyloučením hostujícího Kordíka. My museli střídat Kovaříka, jednoho z nejlepších hráčů, a další průběh ukázal, že to pro nás bylo ještě větší oslabení, protože Olešník měl i v deseti herní převahu.  Bod je se sice pro nás při pohledu do tabulky málo, ale Olešník by si nezasloužil odjet s prázdnou."

Josef Pícha, organizační pracovník Olešníka: „První poločas jsme hráli docela dobře. Měli jsme dát druhý gól, který by asi rozhodl, ale to se nám nepovedlo. Z dorážky po trestňáku jsme naopak nechali Dříteň vyrovnat, a když se ve druhé půli nechal vyloučit Kordík, neměli jsme už tolik sil, abychom zápas rozhodli ve svůj prospěch. Z bodu jsme  spíš zklamaní, v Dřítni jsme chtěli vyhrát."

LIŠOV – VELEŠÍN 1:5. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „V první půli jsme předvedli špatný výkon, tři ze čtyř branek (2., 20., 24., 37., 40.) padly po hrubých chybách v obraně. Druhá půle byla z naší strany o něco lepší, na začátku jsme mohli snížit, šance na to byly. Ale obdrželi jsme pátý gól a Kandl v 75. min. už jen korigoval. Celkový dojem je špatný. Čekáme na první jarní body, a ty nepřichází…"

VACOV – HRDĚJOVICE 2:1. Jaroslav Čížek, asistent Hrdějovic: „Domácí začali lépe. Měli úvodních dvacet minut převahu, kterou korunovali vedoucím gólem; a byl to gól, jako dostala Slavia v derby se Spartou. Zlepšili jsme se, měli jsme šanci, dokonce si myslíme, že jsme dali gól, ale pomezní usoudil, že míč nebyl za čárou. Zlomový okamžik nastal ve 36. min., kdy po dlouhém nákopu došlo k souboji brankáře s útočníkem mimo naše pokutové území. Po ošetřování a dlouhém dohadování nám sudí vyloučil Spěváka, do brány musel stoper Kudrle – a zachytal velice dobře. Ve druhém poločase jsme byli i v deseti lepší, bohužel šance jsme nevyužili, naopak do otevřené obrany jsme inkasovali. Podle nás ale z ofsajdové pozice… Až pět minut před koncem se z trestného kopu krásně trefil Holomel. Měli jsme námitky k vyloučení našeho hráče."

LOKO ČB – KAPLICE 0:1. Jan Koutský, trenér Loko ČB: „Co se týká kvality a přístupu, odehráli jsme utkání dobře, v tomto směru hráčům nemám, co vytknout. Bohužel jsme selhali v koncovce, protože jsme měli tři vyložené šance, opravdu tisíciprocentní, ale neproměnili jsme je! To byla alfa a omega. Potvrdilo se, utkání může rozhodnout jediný gól. Přestože jsme se snažili, ani v závěru jsme jej nedali. Prohráli jsme vcelku nešťastně. Branku jsme obdrželi po našem zaváhání – natřikrát odražený balon se dostal na zadní tyč, kde kromě Lesňáka stál ještě další volný hráč. Vybrali jsme si slabší chvilku a Lesňák ji zkušeně potrestal."

N. VES/BRLOH – D. VODA 1:4. Zdeněk Frolík, předseda D. Vody: „Hrálo se na neutrální půdě na umělce ve Staré Hlíně. První půle byla vyrovnaná, měli jsme tři šance, ale do vedení šel soupeř po přímém kopu Hřiba. My jako bychom se nemohli dostat do tempa. Po domluvě v kabině mužstvo začalo druhou půli o mnoho lépe a během sedmi minut otočilo výsledek. Přidalo ještě dva góly, takže spokojenost… Hra ve druhé půli už byla o hodně lepší!"

SLAVIA ČB – VIMPERK 0:0. David Mareš, předseda Slavie: „Vyrovnaný zápas. Na obou stranách se zrodilo po jedné tutovce, jinak se na trávníku spíše úporně bojovalo. Hosté hráli zodpovědně zezadu, poctivě bránili. Že jsme vyhráli v Kaplici a doma neporazili Vimperk? To je úplně jiný soupeř, jiný fotbal! Jedni chtějí hrát, druzí brání, tentokrát to byla  spíše bitva…"

ŠEVĚTÍN – ČIMELICE 3:4. Radim Novotný, hrající manažer Ševětína: „Vedli jsme doma 3:0 a myslím, že zaslouženě, protože jsme měli tři šance, a ty jsme z brejků proměnili. Před poločasem však Čimelice nejprve snížily (42.), hned na začátku druhé půle (47.) daly hlavou po rohu na 3:2 a celá koncepce naší hry se neudržitelně rozsypala. Musím přiznat, že soupeř nás pak začal přehrávat, hrál dobře, má kvalitní tým. Přesto –  takový zápas bychom ztratit neměli, zase tolik bodů nemáme!"